captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: grįžimas į Žemaitiją

Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio senelė Magdalena Komorowska visą gyvenimą buvo įsitikinusi, kad gražesnės vietos už Biržų apylinkes žemėje nėra. Ji ilgėjosi lietuviškų miškų ir laukų, paukščių čiulbėjimo ir kaimo merginų dainų. Ilgais vakarais ji sėdėdavo prie stalo ir kažką rašydavo.
S. Žiūros (BFL) nuotr.
S. Žiūros (BFL) nuotr.

Dabartinio Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio senelė Magdalena Komorowska visą gyvenimą buvo įsitikinusi, kad gražesnės vietos už Biržų apylinkes žemėje nėra. Ji ilgėjosi lietuviškų miškų ir laukų, paukščių čiulbėjimo ir kaimo merginų dainų. Ilgais vakarais ji sėdėdavo prie stalo ir kažką rašydavo. Motinai mirus, jos dukra Anna Dowgialo perskaitė prisiminimus ir išleido knygą „Grįžimas į Žemaitiją“. Ši knyga perteikia Lietuvos dvarų atmosferą, buitį, papročius, pasakoja Lenkijos prezidento šeimos istoriją, glaudžiai susijusią su Lietuva. Laidoje girdėsite Annos Dovgialos pasakojimą.

Taip pat pristatysime ekspoziciją „Dubingių ir Biržų kunigaikščiai Radvilos. Faktai, ikonografija, Dubingių piliavietės archeologiniai radiniai ir didikų atminimo įamžinimo projektai“. Radvilos – viena garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminių, aktyviai dalyvavusi Senosios Lietuvos valstybės gyvenime nuo XV a. pradžios iki pat jos sunaikinimo XVIII a. pabaigoje. Nuo 1547 m. dvi Radvilų giminės, gavusios Šventosios Romos imperijos kunigaikščių titulą, pradėjo tituluotis Dubingių ir Biržų bei Nesvyžiaus ir Olykos kunigaikščiais. Ekspozicija „Dubingių ir Biržų kunigaikščiai Radvilos“ pristatoma Vilniuje, XVII a. viduryje kunigaikščio Jonušo Radvilos pastatytoje rezidencijoje: Lietuvos dailės muziejaus padalinyje – Radvilų rūmų muziejuje.

„Santara“ – liepos 20 d., penktadienį, 15.00 val. „Klasikos“ programoje.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...