captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: naminių gyvūnėlių priežiūra

Gydytojai parazitologai vardija aibes bjaurasčių, kuriomis galima užsikrėsti nuo šunų ar kačių. Veterinarijos gydytoja tikina, kad tinkamai prižiūrimi naminiai gyvūnai jokios grėsmės žmogui nekelia.

Gydytojai parazitologai vardija aibes bjaurasčių, kuriomis galima užsikrėsti nuo šunų ar kačių. Veterinarijos gydytoja tikina, kad tinkamai prižiūrimi naminiai gyvūnai jokios grėsmės žmogui nekelia. Šuniukas ar kačiukas neturėtų būti tik žaislas, jo sveikata turi rūpintis šeimininkas, reguliariai duoti vaistų nuo parazitų. 

Lietuvoje nustatyti keli atvejai, kai šunų parazitus žmonėms pernešė uodai. Tai išskirtiniai atvejai, jiems higienos įpročiai neturi jokios įtakos. Dėl to žmonių informuotumas apie galimas augintinių ligas yra svarbi žmonių ligų profilaktinė priemonė.

Sveikatos mokymo ir ligų profilaktikos centras pateikė visuomenei rekomendacijų, kaip išvengti neigiamo kompiuterio poveikio. Ilgalaikis jaunimo „buvimas“ internete, bendravimas virtualioje aplinkoje tarytum atriboja nuo tikrovės, socialiai izoliuoja ir daugelio psichologų laikomas gan pavojingu reiškiniu. „Tėvai turi rasti būdų, kaip vaikams paaiškinti, kad realūs bendravimo įgūdžiai daug vertingesni nei virtualūs. Tai svarbu ne tik fizinei, bet ir emocinei sveikatai“, – sako Aplinkos sveikatos skyriaus vedėja Jolanta Rybalko.

Jei patiekalo lėkštę papuošime gėlės žiedu, tai ne tik gražu, bet ir labai naudinga. Taip apie valgomas gėles kalba Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė. Tai nasturtos žiedai ir lapai, medetkos, begonijos, pelargonijos. Juose gausu naudingų žmogui medžiagų, galima ne tik puošti lėkštę, bet ir gardinti salotas. Reikia įsidėmėti, kad bulvių ir pomidorų žiedai – nuodingi.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – liepos 28 d., šeštadienį, 11.03 val., kartojama rugpjūčio 2 d. 15.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...