captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Valdo Gedgaudo „Stiprėjanti juoda“

„Valdas sukūrė savitą eilėraščio modelį. Bene pagrindinis jo bruožas – išorinė grafika. Tekstai tarsi suverti ant vienos ašies. Jei pirmosios eilutės viduryje statmenai nubrėšite liniją žemyn, o paskui per ją sulenksite puslapį, eilučių dalys sutaps.“
Valdo Gedgaudo knygos „Stiprėjanti juoda“ viršelis.
Valdo Gedgaudo knygos „Stiprėjanti juoda“ viršelis.

„Valdas sukūrė savitą eilėraščio modelį. Bene pagrindinis jo bruožas – išorinė grafika. Tekstai tarsi suverti ant vienos ašies. Jei pirmosios eilutės viduryje statmenai nubrėšite liniją žemyn, o paskui per ją sulenksite puslapį, eilučių dalys sutaps. Taip tarsi pabrėžiama simetrija kaip harmonijos atmaina. Kaip siekiamybė, kaip tai, ko gamtoje nėra. Tarsi autorius norėtų šį netobulą pasaulį įkalinti tobuloj formoj“, – apie Valdo Gedgaudo (1962–2013) poezijos knygą „Stiprėjanti juoda“ („Homo liber“), dalyvaujančią Metų knygos rinkimuose, sako poetas Romas Daugirdas.

„Mažas, bet itin koncentruotas ir kokybiškas – toks festivalio „Žiemos ekranai“ išskirtinumas. Viena vertus, mūsų sritis – frankofoniškas kinas – gana konkreti. Be to, ir atrankos kartelė iškelta aukštai. Todėl atsakome, kad kiekvienas filmas vertas dėmesio“, – teigia prancūzų kultūros atašė Lysianne Caron.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Rengdama tokias parodas kartais jaučiuosi tarsi lupčiau svogūną, nes kai atrodo, kad jau priėjau prie kažkurio sluoksnio, kad jį jau atidengiau, pasirodo, kad iš po jo išlenda dar vienas“, – pristatydama Lenkijos fotografijos ir dizaino parodą „Materia prima“ pasakoja viena garsiausių Lenkijos dizaino parodų rengėjų, dizaino kritikė, žurnalistė ir publicistė Agnieszka Jacobson-Cielecka.

„Valdas sukūrė savitą eilėraščio modelį. Bene pagrindinis jo bruožas – išorinė grafika. Tekstai tarsi suverti ant vienos ašies. Jei pirmosios eilutės viduryje statmenai nubrėšite liniją žemyn, o paskui per ją sulenksite puslapį, eilučių dalys sutaps. Taip tarsi pabrėžiama simetrija kaip harmonijos atmaina. Kaip siekiamybė, kaip tai, ko gamtoje nėra. Tarsi autorius norėtų šį netobulą pasaulį įkalinti tobuloj formoj“, – apie Valdo Gedgaudo (1962–2013) poezijos knygą „Stiprėjanti juoda“ („Homo liber“), dalyvaujančią Metų knygos rinkimuose, sako poetas Romas Daugirdas.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 22 dieną, trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close