captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Aktualijų studija“: ar europinės Lietuvos geležinkelio vėžės?

„Rail Baltica“ turėjo būti didelis bendras Lietuvos, Latvijos bei Estijos projektas, kuriuo turėjo būti stiprinamas Europos geležinkelių tinklas, o Baltijos šalys turėtų tiesioginį kelią į tokius Šiaurės jūros uostus, kaip Roterdamą ir Hamburgą. Bet panašu, kad dabar iš šio projekto beliko barniai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Rail Baltica“ turėjo būti didelis bendras Lietuvos, Latvijos bei Estijos projektas, kuriuo turėjo būti stiprinamas Europos geležinkelių tinklas, o Baltijos šalys turėtų tiesioginį kelią į tokius Šiaurės jūros uostus, kaip Roterdamą ir Hamburgą. Bet panašu, kad dabar iš šio projekto beliko barniai tarp Baltijos šalių.

Šią savaitę situacija tarp šių šalių vėl įkaito po to, kai Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius naujienų agentūrai papasakojo, jog jei į „Rail Baltica“ maršrutą nebus įtrauktas Vilnius, tuomet gali žlugti visas projektas. Toks mūsų ministro pareiškimas nenudžiugino Estijos transporto ministerijos – ji teigia, kad bet kokie „Rail Baltica“ užlaikymai kelia grėsmę negauti milijardų eurų, kuriuos Europos Sąjunga yra pasiryžusi investuoti į šį projektą.

Pokalbis apie tai su susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ generaliniu direktoriumi Stasiu Dailydka.

Vedėjas Vytautas Kvietkauskas.

„LRT Aktualijų studija" – sausio 22 d., trečiadienį, 11.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...