captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: in memoriam legendiniam dirigentui Claudio Abbado

Būdamas 80 metų sausio 20 dieną mirė vienas žymiausių šių dienų dirigentų – italas Claudio Abbado. C. Abbado ovacijomis buvo palydimas įvairių pasaulio valstybių žymiausiose koncertų ir operos teatrų scenose. 
Vienas žymiausių šių dienų dirigentų – italas Claudio Abbado.
Vienas žymiausių šių dienų dirigentų – italas Claudio Abbado.

Būdamas 80 metų sausio 20 dieną mirė vienas žymiausių šių dienų dirigentų – italas Claudio Abbado. C. Abbado ovacijomis buvo palydimas įvairių pasaulio valstybių žymiausiose koncertų ir operos teatrų scenose. Greta Italijos kita jo mylima valstybė buvo Austrija, kur jis nuo 1971 metų nuolat  dirbo Vienos filharmonijoje, o mirus kitai dirigavimo legendai – Herbertui von Karajanui – būtent Abbado pakeitė jį Berlyno filharmonijos vadovo pareigose. Visi su C. Abbado dirbę muzikantai būdavo sužavėti jo betarpišku bendravimu ir gebėjimu tiksliai perteikti savo viziją muzikantams. Daugiau apie išėjusį maestro – pirmojoje „Muzikinio pastišo“ dalyje.

Antroji laidos dalis – apie mūsuose retą muzikos stilių – simfo-džiazą, apie jo istoriją ir vieną unikalų 2008 metais Sidnėjuje atlikto koncerto įrašą. Albumas, kuriame skamba Chick Corea kompozicijos, pavadintas „Nauja krištolinė tyla“.

Ved. Jūratė Vičienė ir Marius Šinkūnas.

„Muzikinis pastišas“ – sausio 22 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close