captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nerimas ne be pagrindo

Sausio viduryje plūstelėjus stipriam šalčiui, žiema kai kur visai pamiršo apkloti sniego danga žiemkenčius, rapsus. Žemdirbiai labai sunerimo dėl žiemojančių augalų ir anot, Aleksandro Stulginskio universiteto docento Vytauto Liako, ne be pagrindo.

Sausio viduryje plūstelėjus stipriam šalčiui, žiema  kai kur visai pamiršo apkloti sniego danga žiemkenčius, rapsus. Yra rajonų, kur ji tik 1–10 cm storio. Taip klostantis žiemiškiems reikalams, žemdirbiai labai sunerimo dėl žiemojančių augalų ir anot, Aleksandro Stulginskio universiteto docento Vytauto Liako, ne be pagrindo.

Prieš kelerius metus šalyje pradėta įgyvendinti Išskirtinės kokybės produkcijos programa kol kas menkai domino gyvulininkus. Išskirtinės kokybės produkcijos sertifikatus yra pelnę tik dviejų pieno ūkių šeimininkai. Tarp vaisių ir daržovių augintojų – tokių ūkių jau per 140. Ar ateityje daugės išskirtinės kokybės pieno ūkių?

Nuo  sausio 1 dienos sodininkų bendrijose esantys įsiterpę valstybės žemės sklypai pardavinėjami ne pagal nominalią kaip anksčiau, o pagal vidutinę rinkos vertę. Tai gerokai didina  sklypų įsigijimo kainą. Beje, dar šiemet tikimasi priimti apie 20 įvairių mėgėjiškos sodininkystės įstatymo pataisų. Kam jos naudingos?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, sausio 22 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close