captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Trakų parapinė bažnyčia XV amžiuje

Kokias paslaptis ilgus šimtmečius slėpė Trakų bažnyčia? Kaip ji atrodė 15-ame amžiuje ir kodėl jos mūrus tapė iš Balkanų atvykę meistrai? Kas bažnyčią sieja su valdovų rezidencija Trakų saloje? 
Trakų parapinė bažnyčia. Danos Buinickaitės nuotr.
Trakų parapinė bažnyčia. Danos Buinickaitės nuotr.

Šiuo metu Bažnytinio paveldo muziejuje veikia paroda-hipotezė, skirta pirmajam Trakų parapinės bažnyčios šimtmečiui. Šia paroda baigiamas Lituanistinių tyrimų ir sklaidos projektas „Trakų parapinė bažnyčia XV amžiuje: architektūros ir sienų tapybos rekonstrukcija“. Projekto metu atlikti bizantinės sienų tapybos tyrimai Trakų bažnyčioje ne tik praplėtė ir pagilino žinias apie tokios tapybos sklaidą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, bet ir atskleidė anksčiau nežinotą bažnyčios architektūros kaitą. Gotikos architektūros ir bizantinės sienų tapybos, taigi katalikiškos ir stačiatikiškos tradicijų, jungtį bažnyčios pastate papildo, o iš dalies ir pranoksta archeologiniai radiniai.

Kokias paslaptis ilgus šimtmečius slėpė Trakų bažnyčia? Kaip ji atrodė 15-ame amžiuje ir kodėl jos mūrus tapė iš Balkanų atvykę meistrai? Kas bažnyčią sieja su valdovų rezidencija Trakų saloje? Ir kodėl ji buvo statyta ne prie turgaus aikštės (kaip įprasta tais laikais), o gerokai atokiau nuo jos? Šias ir kitas mįsles mena menotyrinkės dr. Giedrės Mickūnaitės paskaita.

Redaktorė Gailutė Jankauskienė.

„Radijo paskaitos“ – sausio 21 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama sausio 12 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir sausio 25 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...