captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Sausio pradžioje sukako 125-eri metai, kai gimė kompozitorius, dirigentas, pedagogas, Lietuvos profesionalaus operos teatro organizatorius Juozas Tallat-Kelpša.
Kompozitorius<br> dirigentas<br> pedagogas<br> Lietuvos profesionalaus operos teatro organizatorius Juozas Tallat-Kelpša. wikipedia.org nuotr.
Kompozitorius
dirigentas
pedagogas
Lietuvos profesionalaus operos teatro organizatorius Juozas Tallat-Kelpša. wikipedia.org nuotr.

Sausio pradžioje sukako 125-eri metai, kai gimė kompozitorius, dirigentas, pedagogas, Lietuvos profesionalaus operos teatro organizatorius Juozas Tallat-Kelpša. Jo kūryba, kaip ir daugelio svarbiausių to meto lietuvių kompozitorių – Juozo Naujalio, Česlovo Sasnausko, Miko Petrausko, Stasio Šimkaus – buvo glaudžiai susijusi su jo kaip chorvedžio, dirigento veikla. Apie Juozą Tallat-Kelpšą – pirmadienio viktorinoje.

Kauno paveikslų galerijoje lankytojams duris atveria daug žiūrovų dėmesio sulaukianti paroda „Geriausias metų kūrinys“. „Šią ekspoziciją ne vienas Kauno menininkas lygina su Eurovizija: dalyvaudamas joje gali išgarsėti arba susigadinti reputaciją“, – teigia Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parodų rengimo skyriaus vadovė, menotyrininkė Kristina Civinskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Gimtasis žodis“ redaktorė Vida Bėkštienė apie dvi biografines knygas – James L. Haley „Vilkas. Jacko Londono gyvenimai“ ir A. E. Hotchner „Tėtušis Hemingvėjus“ bei Ėricho Marijos Remarko – Marlenos Dytrich laiškų knygą „Pasakyk, kad mane myli...“ 

Sausio pradžioje sukako 125-eri metai, kai gimė kompozitorius, dirigentas, pedagogas, Lietuvos profesionalaus operos teatro organizatorius Juozas Tallat-Kelpša. Jo kūryba, kaip ir daugelio svarbiausių to meto lietuvių kompozitorių - Juozo Naujalio, Česlovo Sasnausko, Miko Petrausko, Stasio Šimkaus - buvo glaudžiai susijusi su jo kaip chorvedžio, dirigento veikla. Didžioji kompozitoriaus kūrybos dalis – nesudėtingos, melodingos, atlikėjų mėgstamos choro bei solo dainos. Apie Juozą Tallat-Kelpšą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ sausio 20 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close