captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ką popkultūra pasako apie mus?

„Šiuolaikinis žmogus tampa visaėdis. Jis vartoja viską: nuo klasikinės operos iki muilo operos“, – sako kultūros tyrinėtojas prof. Artūras Tereškinas. Ar iš tiesų popkultūrą dera suvokti vien kaip menkavertę, prasto skonio? Ką ji pasako apie mus?
Kultūros tyrinėtojas prof. Artūras Tereškinas. Asmeninio archyvo nuotr.
Kultūros tyrinėtojas prof. Artūras Tereškinas. Asmeninio archyvo nuotr.

„Šiuolaikinis žmogus tampa visaėdis. Jis vartoja viską: nuo klasikinės operos iki muilo operos“,  – sako kultūros tyrinėtojas prof. Artūras Tereškinas. Ar iš tiesų popkultūrą dera suvokti vien kaip menkavertę, prasto skonio? Ką ji pasako apie mus?

„Mano poetinė pozicija ar poza – stebėtojas. Kodėl ironija? Galbūt metams einant taip pradedi žvelgti į aplinką, galbūt kas nors tau instaliuoja tokią programą“, – sako poetas Dainius Dirgėla, kurio elektroninė poezijos knyga „Stebėto jo užrašai“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

„Dažnai elgiamės taip, kaip nori mūsų aplinka, visuomenė, šeima, kiti… Daug melo, aistrų.  Todėl spektaklis ir kviečia įsiklausyti į save – ko norime patys, ko siekiame, ko trokštame“, –  sako režisierius Paulius Ignatavičius, pastatęs Federico Garcios Lorcos pjesę „Kruvinos vestuvės“.

„Monstriškos metamorfozės – pokyčiai, kuriuos pasirenkame sąmoningai. Jos gąsdina, nes yra drastiškos ir skausmingos, kartais pakeičiant absoliučiai viską, kuo gyventa iki tol – šalį, tikėjimą, ar net lytį“, – sako prof. Gintautas Mažeikis, neseniai išleidęs knygą „Įsikitinimai: sąmoningumo metamorfozės“.

„Kol praeities fotografijos neprieinamos tyrinėtojams, tol mūsų sąmonę valdo netikslus istorijos vaizdinys, o Lietuvos mokslas stoviniuoja vietoje. Štilis.“, – kultūros komentare teigia menotyrininkė Agnė Narušytė, su kuria žvalgysimės po mūsų kultūroje vis dar egzistuojančias stalkerio zonas.

„Svarbi mūsų veiklos kryptis – Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės tradicijų aktualizavimas: jau šį pavasarį rūmuose mėginsime atkurti to meto Užgavėnes – blynų nebus, tačiau viduramžių maskarado nuotaikas lankytojai tikrai pajus“, – sako Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie popkultūrą, ką ji pasako apie mus ir kaip  padeda išgyventi, kalbėsimės su kultūros tyrinėtoju, sociologu prof. Artūru Tereškinu.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 18 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 19 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close