captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: atgijusi dvarvietė tarnauja ir kaimo bendruomenei

Kaišiadorių rajone, Senosios Gegužinės, kaime galima pamatyti XVIII–XIX a. būdingus medinius dvaro pastatus. Juos savo senelių žemėje prieš keletą metų pastatė Rolandas Bortkūnas su šeima. Sodyboje organizuojami įvairūs renginiai, skirti tautiniam identitetui puoselėti.
senojigeguzine.lt nuotr.
senojigeguzine.lt nuotr.

Kaišiadorių rajone, Senosios Gegužinės, kaime galima pamatyti XVIII–XIX a. būdingus medinius dvaro  pastatus. Juos savo senelių žemėje prieš keletą metų pastatė Rolandas Bortkūnas su šeima. Sodyba atkurta  naudojantis archyvine medžiaga, išsaugant senąsias Vakarų aukštaitijai būdingas formas ir detales, bet tuo pačiu naudojant ir šiuolaikines technologijas. Sodyboje organizuojami įvairūs renginiai, skirti tautiniam identitetui puoselėti.

Liudvinavo seniūnija – viena didžiausių Marijampolės savivaldybėje. Joje – net 54 kaimai. Tai, kad pastaraisiais metais ypač pasikeitė, išgražėjo seniūnijos centras, jame ir kituose kaimuose tapo patogiau gyventi yra nemažas Liudvinavo seniūnės Irenos Lunskienės ir aktyvių kaimo bendruomenių nuopelnas. Įgyvendinti projektai, finansuoti ES lėšomis, iš esmės pakeitė gyvenimą: įkurtos įvairios kaimo žmogui reikalingos įstaigos – kultūros centras, paštas, biblioteka. Sutvarkyta parko teritorija, įrengti dviračių, pėsčiųjų takai, vasarą veikia muzikinis fontanas.

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalba Tadas Masėnas, gyvenantis Molėtų rajone, Svobiškio kaime. Aštuntą dešimtį įpusėjęs pašnekovas yra energingas, prižiūri savo hidroelektrinę, dažnai važiuoja į Molėtus, turi paskaitų Utenos kolegijoje. Nemažai laiko Tadas buvo ir ekologinio ūkio šeimininkas. Kaip jam sekasi, koks buvo ketvirtadienis?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, sausio 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...