captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: pritarimas ataskaitai nebūtinas

Konstitucinis Teismas teigia, jog Seimas negali iš generalinio prokuroro reikalauti ataskaitos, kuriai reikėtų parlamento ar Vyriausybės pritarimo. Toks pareigos nustatymas reikštų kišimąsi į prokurorų veiklą. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Konstitucinis Teismas teigia, jog Seimas negali iš generalinio prokuroro reikalauti ataskaitos, kuriai reikėtų parlamento ar Vyriausybės pritarimo. Toks pareigos nustatymas reikštų kišimąsi į prokurorų veiklą. Konstitucija numato, kad generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Prezidentas Seimo pritarimu.

Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad dar netapusi euro zonos nare, Lietuva jau naudojasi euro privalumais. Vakar tarptautinėse rinkose su mažesnėmis palūkanomis pradėtos platinti obligacijos. R. Šadžiaus teigimu, vienas svarbiausių euro privalumų – pigesnis skolinimasis, kurį pajus ir valstybė, ir gyventojai.

„Swedbank“ apžvelgė, kokie Lietuvos namų ūkių taupymo įpročiai, kodėl gyventojų santaupos nuvertėja ir kokias priemones jie renkasi savo finansinio turto vertei išsaugoti. Kad taupymas yra svarbu namų ūkio finansams, sutinka didžioji dauguma šalies gyventojų. Kas antras namų ūkis nuolat atsideda santaupų ir taupo.

Pasienyje su Baltarusija nustačius naują afrikinio kiaulių maro protrūkį, Alytaus rajono medžiotojai ir veterinarijos specialistai tariasi dėl bendrų veiksmų. Aplinkos apsaugos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsaką, leidžiantį šernus medžioti visus metus.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, rubrika „Jūs paskambinote į LRT RADIJĄ“, kalbos valandėlė.

Laidą veda Madona Lučkaitė. Redaktorius Vytautas Markevičius.

„Lietuvos diena“ sausio 16 d., ketvirtadienį, nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...