captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Gelgaudiškio dvaro parkas

Gelgaudiškio dvaras yra Šakių rajone, Gelgaudiškyje, ant Nemuno kranto. Tai venas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių. Jį sudaro rūmai, ūkiniai pastatai ir angliško stiliaus parkas, apipintas įvairiausiomis legendomis. 
Gelgaudiškio dvaro parke sutikti medžiotojai.
Gelgaudiškio dvaro parke sutikti medžiotojai.

Gelgaudiškio dvaras yra Šakių rajone, Gelgaudiškyje, ant Nemuno kranto. Tai stambus ir vienas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių. Jį sudaro rūmai, ūkiniai pastatai ir angliško stiliaus parkas, apipintas įvairiausiomis legendomis. Bevaikštant parko takais nutinka patys netikėčiausi dalykai.

Gelgaudiškio dvaro parke ketureilė sidabrinių klevų alėja kerta į Nemuną nukreiptus rūmus iš pietų pusės. Parke gausu ir kitų retų medžių, tai – europinis maumedis, raudonasis ąžuolas, paprastasis bukas, juodoji pušis, Veimutinė pušis, Krymo liepa, rausvažiedis kaštonas ir kt. Parke yra aikštelė, iš kurios į aštuonias pasaulio kryptis taisyklingai išsidėsčiusios proskynos. Ši vieta vadinama ŽVAIGŽDE. Legenda pasakoja, kad dvarininkai per medžiokles čia pietaudavo. Taip pat galima rasti Velnio kalną, aukščiausią Sūduvos eglės kelmą, pasigrožėti Nemuno lankomis ir Panemunės pilimi kitapus Nemuno.

Gelgaudiškio dvaro parkas kupinas paslapčių ir atrakcijų. Niekada nežinai ką sutiksi. Jei girdi rago garsą – lauk susitikimo su medžiotojais.

Gelgaudiškio dvaro parko takais vedžioja ir pasakoja Gelgaudiškio kultūros centro direktorius Edgaras Pilipaitis, po dvaro rūmus – Diana Šležienė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, sausio 18 d., 15.03 ir pirmadienį, sausio 20 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...