captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šalies žemdirbių laukia sudėtingi metai

Šalies žemdirbiai daug tikisi iš naujo šiemet prasidedančio ES finansinio laikotarpio, per kurį Lietuvos kaimui numatyta per 17 mlrd. litų paramos. Tačiau kol kas dar neaiškios paramos programos, prieštaringai vertinami kai kurie Briuselio ir Vilniaus valdžios ketinimai.
LŽŪB asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujalis.
LŽŪB asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujalis.

Šalies žemdirbiai daug tikisi iš naujo šiemet prasidedančio  ES finansinio laikotarpio, per kurį Lietuvos kaimui numatyta per 17 mlrd. litų paramos. Tačiau kol kas dar neaiškios paramos  programos, prieštaringai vertinami kai kurie Briuselio ir Vilniaus valdžios ketinimai. Pokalbis su LŽŪB asociacijos prezidentu Jeronimu Kraujaliu.

Marijampolės savivaldybėje, Lapiškių kaime, gyvenantis tautodailininkas, medžio drožėjas Klemensas Kvainauskas savo darbus pristato daug kur – ir turguje Marijampolės centre, ir įvairiuose renginiuose. Yra surengęs ir kelias personalines parodas. Tautodailininkas neatitrūksta ir nuo praktiškų darbų – savo dirbtuvėse yra išdrožęs ne vieną buityje reikalingą daiktą, jo sodyboje galima pamatyti karvutę, yra ir avių, kiaulių. Drožėjas sako, jog prisilietęs prie medžio visada pajunta šilumą, tačiau jis ne iš karto surado savo mėgstamą darbą. 

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalba energetikas, pedagogas, ūkininkas, aktyvus pilietis Tadas Masėnas, gyvenantis Molėtų rajone, Svobiškio kaime. Jis jau nemažai papasakojo apie gyvenimo vienkiemyje ypatumus, savo mažąją hidroelektrinę, prisiminė Sausio įvykius 1991 m. Koks trečiadienis buvo Tadui Masėnui? 

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, sausio 16 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...