captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: kam centrui kultūra?

Alytaus miesto savivaldybės svarstomi planai mažinti bendrojo lavinimo mokyklų skaičių ir į atsiradusį tuščią pastatą iš centro iškelti Dailės mokyklą sulaukė visuomenės pasipriešinimo. Kalbos apie norą taip taupyti ne vienam alytiškiui kelia įtarimą.
Knygos „Alytaus dailės mokykla: 35 pasipriešinimo metai“ viršelio fragmentas.
Knygos „Alytaus dailės mokykla: 35 pasipriešinimo metai“ viršelio fragmentas.

Valstybei pasiliekant biudžete daugiau surinktų mokesčių, ne viena Lietuvos savivaldybė šiuo metu ieško sprendimų, kaip nuimti ten, kur trumpa, ir pridėti ten, kur trūksta. Alytaus miesto savivaldybės svarstomi planai mažinti bendrojo lavinimo mokyklų skaičių ir į atsiradusį tuščią pastatą iš centro iškelti Dailės mokyklą sulaukė visuomenės pasipriešinimo. Kalbos apie norą taip taupyti ne vienam alytiškiui kelia įtarimą.

„Nepritariu šiam siūlymui, – sako Dailės mokyklos absolventas Algirdas Gataveckas, tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius' 12“ apdovanotas geriausio jaunojo menininko prizu. – Kultūra ir turi būti centre. Suprantu, kodėl jie nori tą vietą paimti, nes ji ypatinga ir svarbi.“ Miestiečiai prisimena ne vieną bandymą kėsintis į pušyne įsikūrusią Dailės mokyklą. Būta kalbų apie viešbučio statybas, o mokyklą ketinta prijungti prie kitos švietimo įstaigos. „O ką daryti su tuščiomis mokyklomis ir darželiais? Nugriauti juos?“ – klausia vienas iš siūlančiųjų iškelti Dailės mokyklą iš centro Alytaus miesto tarybos narys liberalas Arvydas Švirmickas.

 Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – sausio 15 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama sausio 16 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...