captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: aktorius Rolandas Butkevičius

Jis visada išsiskyrė „savo siautulingu menu, savo temperamentu, savo greita eigastimi, savo visuomet besišypsančiom akim, savo maniera garsiai kalbėti, kvatotis visa burna, savo ūmia reakcija, iškart išduodančia profesiją.“
Aktorius Rolandas Butkevičius.
Aktorius Rolandas Butkevičius.

„Veržlus kaip pavasaris“ – šie žodžiai geriausiai apibūdina teatro, televizijos ir kino aktorių, skaitovą Rolandą Butkevičių. Jis visada išsiskyrė „savo siautulingu menu, savo temperamentu, savo greita eigastimi, savo visuomet besišypsančiom akim, savo maniera garsiai kalbėti, kvatotis visa burna, savo ūmia reakcija, iškart išduodančia profesiją“, – prisimena teatrologė Irena Aleksaitė.  – „Niekada nemačiau jo susikrimtusio, liūdno, supykusio. Eidavo dideliais žingsniais, akys spindėdavo, plaukai būdavo pasišiaušę. Jis atrodė lyg besiveržiantis ugnikalnis“. Pasak teatrologės,  Rolando Butkevičiaus kūrybinėje biografijoje nebuvo nė vieno nevykusio vaidmens.

Radijo klausytojus ypač žavėjo aktoriaus Rolando Butkevičiaus sukurtas  Chlestakovo vaidmuo  Nikolajaus Gogolio komedijoje „Revizorius“. Spektaklį režisavo Leonidas Lurjė. Girdėsime šio spektaklio ištraukas, kuriose taip pat vaidino aktoriai Vacys Muraška, Stepas Jukna, Algirdas Zalanskas, Valys Derkintis, Juozas Kanopka, Monika Mironaitė, Dagnė Jakševičiūtė, Juozas Rygertas, Irena Garasimavičiūtė, Jonas Kavaliauskas ir kiti.  Įrašyta 1964-aisiais Lietuvos radijo teatre.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ sausio  20 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ sausio 21 d. 01.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...