captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: keičiasi agroserviso įmonių veikla

Kuriantis ūkiams ir vėliau plečiantis jų veiklai daugeliui naudingos buvo agroserviso bendrovių paslaugos. Dabar Kaišiadorių rajone veikianti agroserviso kooperatinė bendrovė „Gudienos laukai“ ieško kitokios veiklos.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Kuriantis ūkiams ir vėliau plečiantis jų veiklai daugeliui naudingos buvo agroserviso bendrovių paslaugos. Kaip rodo vienos jų patirtis, dabar jau paslaugų žemei dirbti ar derliui doroti nereikia. Kaišiadorių rajone veikianti agroserviso kooperatinė bendrovė „Gudienos laukai“ ieško kitokios veiklos: remontuoja žemdirbių techniką, teikia įvairias konsultacijas, prižiūri kelius.

Dotnuviškio ūkininko pagalbinis verslas prisideda ir prie lietuviško lazerio plėtros. Tą verslą kartu su sūnumi inžinieriumi Evaldu sumanė ir sėkmingai plėtoja Kėdainių rajono ūkininkas Petras Vaitelis. Naudodamasis ES finansine parama ne žemės ūkio gamybos verslams kurti, renovavo apleistas patalpas, nusipirko skaitmenines frezavimo stakles ir dabar be žemės ūkio verslo dar gamina įvairias detales žemės ūkio technikai, taip pat daro kai kurias detales, reikalingas lietuviškam lazeriui.  

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Molėtų rajone, Svobiškio kaime, dabar gyvenančiu Tadu Masėnu. Jis įvairiapusis ir įdomus žmogus: ūkininkas, energetikas, pedagogas, aktyvus pilietis, dalyvavęs Sausio įvykiuose 1991 m. Dėl garbaus amžiaus veikla dabar jau ne tokia intensyvi: prižiūri savo hidroelektrinę, skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose. Koks pirmadiernis buvo Tadui Masėnui? 

 Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, sausio 14 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...