captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie Henriko Vancevičiaus teatrą

„Tegul vartosi teatras, tegul stebina. Nustebinti galima daug kuo, o sujaudinti – kad publika alsuotų drauge su aktoriumi, mainytųsi jausmais, sielos virpesiais – nėra paprasta. Tokį ypatingą alsavimą jutome Vancevičiaus teatre.“
Henrikas Vancevičius repetuoja. Apie 1977 m. Teatro archyvo nuotr.
Henrikas Vancevičius repetuoja. Apie 1977 m. Teatro archyvo nuotr.

„Tegul vartosi teatras, tegul stebina. Nustebinti galima daug kuo, o sujaudinti - kad publika alsuotų drauge su aktoriumi, mainytųsi jausmais, sielos virpesiais – nėra paprasta. Tokį ypatingą alsavimą jutome Vancevičiaus teatre“, – darbą su režisieriumi Henriku Vancevičiumi  prisimena ilgametis tuometinio Valstybinio akademinio dramos teatro direktorius, aktorius, rašytojas Pranas Treinys.

Alytaus bendruomenė priešinasi miesto valdžios svarstomam siūlymui iškelti Alytaus Dailės mokyklą iš miesto centro į kurį nors ištuštėjusį vaikų darželį ar mokyklą.

„Poezija apima viską – ji susiurbia pasaulį, jį transliuoja. Poezija atidaro visas duris laisvei. Poezija yra arčiausiai filosofijos, labai arti muzikos, poezija yra ir fotografija, gali būti ir teatras. Tai tiesiog atviros durys į dangų“, – teigia poetė Dovilė Zelčiūtė, kurios eilėraščių knyga „Džuljetos suknelė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Rėza man visada buvo didelė mįslė: universali asmenybė, gana šiuolaikiška – tai, ką mes dabar darome Europoje pristatydami savo kultūrą, jis darė prieš 200 metų, ir gana sėkmingai“, – sako L. Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė Mažosios Lietuvos raštijos tyrinėtoja dr. Liucija Citavičiūtė.  

„Ar mes keliaudami iš tiesų pasiekiame savo kelionės tikslus? Ar tik dedamės juos pasiekę, kad turėtume kuo pasiteisinti, jei kas netikėtai griežtai užklaustų – kodėl keliauji?“ – radijo esė „Kelionė į niekur – vėjo kryptimi“ klausia filosofė Jūratė Baranova.  

„Aš atradau erdvę, kurioje galiu kalbėti apie tai, ko neišsakau teatro scenoje, kitų režisierių sukurtuose spektakliuose. Būtent kamerinė erdvė man suteikia unikalią galimybę pasakyti tai, ką aš noriu ir kaip noriu pasakyti“, –  džiaugiasi aktorė Virginija Kochanskytė, pelniusi Meniškos sielos klaipėdietės titulą už pastangas ugdant jaunuosius poetus, prozininkus bei skaitovus.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ prisiminimais apie 90-metį minintį Lietuvos teatro režisierių Henriką Vancevičių ir jo teatrą dalinsis ilgametis tuometinio Valstybinio akademinio dramos teatro direktorius, aktorius, rašytojas Pranas Treinys.  

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 11 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close