captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gyvulių augintojai žadėto valdžios dėmesio nesulaukia

Dešimtmetį mėsinius galvijus auginantis Kaišiadorių rajono Palomenės kaimo ūkininkas Vitas Kučiauskas dabar laiko 120 šarole veislės ir mišrūnų bandą. Išgyventi padeda tiesioginės išmokos už pievas, kurias gauna ekologinių ūkių šeimininkai. 
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Dešimtmetį mėsinius galvijus auginantis Kaišiadorių rajono Palomenės kaimo ūkininkas Vitas Kučiauskas dabar laiko 120 šarole veislės ir mišrūnų bandą. Taip pat ūkininkauja ir du jo vaikai. Iš viso šeimos ūkyje – 500 galvijų. Išgyventi padeda tiesioginės išmokos už pievas, kurias gauna ekologinių ūkių šeimininkai. Žadėtos valdžios paramos ūkininkas nesulaukia, kol kas nieko nežino ir apie naujo ES finansinio laikotarpio programas.  

Pasaulio galiūnų kamandinių varžybų čempionas Saulius Brusokas su šeima gyvena  Marijampolės rajone, Purviniškės kaime. Aišku, galiūnas neūkininkauja, bet ištvermė ir jėga dažnai padeda tvarkytis namuose ir sodyboje. Vieną stipriausių Lietuvos vyrų Saulių Brusoką vaikystėje vyresni mokiniai kartais skriausdavo, todėl būsimajam galiūnui netrūko noro tapti stipriu ir neįveikiamu. Dabar galiūnas treniruoja savo 17-kos metų sūnų, kuris jau tapo geriausiu Lietuvoje savo amžiaus grupėje.      

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Tadu Masėnu – labai įdomiu ir įvairiapusiu žmogumi. Jis su tėvais patyrė tremtinio dalią, įgijo inžinieriaus elektriko profesiją, KPI apgynė technikos mokslų kandidato disertaciją, turi didelę pedagogo darbo patirtį. Pastaruosius du dešimtmečius jis yra ekologinio ūkio šeimininkas. Molėtų rajone, Svobiškio kaime, augina javus, daržoves, ant upelio pastatė elektros jėgainę. Tadas aktyviai prisidėjo prie nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo, atmintinuose 1991 m. sausio mėnesio įvykiuose jis gynė Televizijos bokštą. Koks savaitgalis buvo Tadui Masėnui?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, sausio 13 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...