captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: L. Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė dr. Liucija Citavičiūtė

„Iš tikrųjų tai yra nepaprastas jausmas, pavyzdžiui, Olšteino archyve, dokumentai yra pakeliami iš rūsio: didžiulė metalinė dėžė tarsi iš gilumos, iš praeities, atitinkamas garsas, ir tada atidaromo dangčio garsas. Kai paimi tuos dokumentus, kartais net rankos virpa.“
L. Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė dr. Liucija Citavičiūtė. valdovurumai.lt nuotr.
L. Rėzos kultūros ir meno premijos laureatė dr. Liucija Citavičiūtė. valdovurumai.lt nuotr.

„Iš tikrųjų tai yra nepaprastas jausmas, pavyzdžiui, Olšteino archyve, dokumentai yra pakeliami iš rūsio: didžiulė metalinė dėžė tarsi iš gilumos, iš praeities, atitinkamas garsas, ir tada atidaromo dangčio garsas. Kai paimi tuos dokumentus, kartais net rankos virpa. Kai prisilieti prie tos tikrovės, prie tų rankraščių, kurie kai kur netgi balana pradeginti, kiti nutrupėję, suvoki, kad tai yra vertybė, kurią mes turime saugoti“, – sako Mažosios Lietuvos raštijos, o ypač Liudviko Rėzos palikimo tyrinėtoja dr. Liucija Citavičiūtė.

Įteikti operos ir baleto „Švyturiai“. Geriausiu metų operos solistu pripažintas bosas Tadas Girininkas, geriausiu baleto solistu – Marius Miliauskas, geriausia antraplanių vaidmenų atlikėja pripažinta balerina Rūta Juodzevičiūtė. Reportažas iš šventinės ceremonijos.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

Telšių žemaičių muziejus „Alka“ pakeitė statusą ir iš savivaldybei pavaldaus muziejaus tapo respublikiniu. Pasak muziejaus vadovės Elvyros Spudytės, toks pasikeitimas leidžia tikėtis stabilesnio finansavimo. „Vienas seniausių Lietuvos muziejų „Alka“savo veikla peržengia savivaldybės muziejaus veiklos ribas, todėl natūralu, kad jam grąžintas kadaise jau turėtas statusas“, – įsitikinusi muziejininkė.

„Iš tikrųjų tai yra nepaprastas jausmas, pavyzdžiui, Olšteino archyve, dokumentai yra pakeliami iš rūsio: didžiulė metalinė dėžė tarsi iš gilumos, iš praeities, atitinkamas garsas, ir tada atidaromo dangčio garsas. Kai paimi tuos dokumentus, kartais net rankos virpa. Kai prisilieti prie tos tikrovės, prie tų rankraščių, kurie kai kur netgi balana pradeginti, kiti nutrupėję, suvoki, kad tai yra vertybė, kurią mes turime saugoti“, – sako Mažosios Lietuvos raštijos, o ypač Liudviko Rėzos palikimo tyrinėtoja dr. Liucija Citavičiūtė.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 10 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...