captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: virtualus Lietuvos architektūros muziejus

Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ ir Lietuvos architektūros sąjunga, siekdami kompensuoti praradimus ir užpildyti tuščią nišą, įkūrė Lietuvos architektūros muziejų internete.
Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Gintautas Blažiūnas ir Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ direktorė Aida Štelbienė.
Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Gintautas Blažiūnas ir Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ direktorė Aida Štelbienė.

Po 40 gyvavimo metų Lietuvoje buvo uždarytas Architektūros muziejus. Jo fonde sukaupti eksponatai pasklido po įvairias institucijas. Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ ir Lietuvos architektūros sąjunga, siekdami kompensuoti praradimus ir užpildyti tuščią nišą, įkūrė Lietuvos architektūros muziejų internete (www.archmuziejus.lt).

Kodėl yra svarbi architektūra ir jos atminimas? Anot industrijų parko „Architektūros centras“ direktorės Aidos Štelbienės ir Lietuvos architektų sąjungos pirmininko Gintauto Blažiūno, architektūra – fizinis kiekvienos kartos, epochos kultūros metraštis, kuriame galima išskaityti klestėjimo ir nuosmukio laikus, visuomenės vertybių kaitą. Todėl labai svarbu kiek įmanoma daugiau prisidėti prie dabarties fiksavimo ateities kartoms. Tegul skaitmeniniu formatu, bet toliau kaupti informaciją apie asmeniniuose archyvuose esančią medžiagą, nes kyla reali grėsmė ją prarasti amžiams.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, sausio 8 d., 16.03 ir 20.20 val. val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...