captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: CD „Missa Lituana“

Pirmojoje laidos dalyje choro „Brevis“ vadovas Gintautas Venislovas pasidžiaugs pagaliau įgyvendinta sena svajone – pirmuoju Lietuvoje chorinės muzikos erdvinio garso albumu „Missa Lituana“.
Choro „Brevis“ vadovas Gintautas Venislovas. www.lmta.lt nuotr.
Choro „Brevis“ vadovas Gintautas Venislovas. www.lmta.lt nuotr.

Pirmojoje laidos dalyje choro „Brevis“ vadovas Gintautas Venislovas pasidžiaugs pagaliau įgyvendinta sena svajone – pirmuoju Lietuvoje chorinės muzikos erdvinio garso albumu „Missa Lituana“. Jame ypatingai skamba ne tik šio pavadinimo Lino Rimšos Mišios, bet ir dar trijų lietuvių kompozitorių religiniai kūriniai. Kokios gali būti erdvinio garso klausymo staigmenos, ir kaip vyko ilgas dvigubo albumo įrašymo ir garso dizaino išbaigimo procesas – visa tai pirmosios laidos dalies temos. Išgirsime ir daugiau įdomių detalių apie ypač intensyvų paskutinių mėnesių choro „Brevis“ gyvenimą, apie naujausią japoniškos kūrinio, skirto Č. Sugiharai, premjerą Kaune, apie kitas svajones, neleidžiančias gyventi ramiai...

Paskutinį laidos pusvalandį  – trečioji Mariaus Šinkūno ciklo apie netradicinius ir ypač retus muzikos instrumentus dalis. Jis pristatys grojančius architektūros statinius bei muzikos instrumentus, išgaunančius garsą be žmogaus – eolinę arfą, vėjo varpelius ir kitus egzotiškus skambesius.

Ved. Jūratė Vičienė ir Marius Šinkūnas.

„Muzikinis pastišas“ – sausio 8 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...