captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: rūpestis žirgais – ne tik Arklio metais

Bendrovės „Lietuvos žirgynas“ filiale „Nemuno žirgynas“, esančiame Pagėgių savivaldybėje, laikoma 400 žirgų. Čia yra didžiausia šalyje trakėnų veislės žirgų banda – 350 ir dar 50 Lietuvos sunkiųjų veislės arklių. Kaip jie auginami ir treniruojami?

Bendrovės „Lietuvos žirgynas“ filiale „Nemuno žirgynas“, esančiame Pagėgių savivaldybėje, laikoma 400 žirgų. Čia yra didžiausia šalyje trakėnų veislės žirgų  banda – 350 ir dar 50 Lietuvos sunkiųjų veislės arklių. Kaip jie auginami ir treniruojami?

Tęsiame pasakojimų ciklą apie įvairių profesijų žmones, kurie remia kaimo bendruomenių veiklą, padeda sunkiau besiverčiantiems, prisideda grąžinant kaimą ar puoselėjant senolių tradicijas. Šįryt pažintis su dar keliais kaime gyvenančiais ir gerais darbais garsėjančiais žemdirbiais Audriumi Davidoniu iš Švenčionių, Valiumi Ąžuolu iš Akmenės rajono, Irmantu Kančiumi iš Kazlų Rūdos savivaldybės.

Katalikiškuose kraštuose sausio 6-ąją švenčiama Trijų karalių, – Kasparo, Merkelio ir Baltazaro, – aplankiusių gimusį Kristų ir įteikusių vertingų dovanų, šventė. Ja tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Pagal tradicijas Lietuvoje sausio 6-ąją švenčiamos žiemos švenčių pabaigtuvės. Nuo seno tą dieną vaikščiodavo persirengėliai. Jie lankė sodybas, giedodavo, linkėdavo namų šeimininkams sėkmės, gero derliaus, sveikatos, prašydavo dovanų, o už tai buvo vaišinami ir apdovanojami. Ar tokių tradicijų laikomasi Švenčionių rajone, Kaltanėnuose?

 

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, sausio 6 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...