captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kuo Kristijonas Donelaitis aktualus šiandien?

Ar K. Donelaičio kūryba gali būti įdomi šiuolaikiniam skaitytojui? Kaip skaityti „Metus“ ir kuo jie reikšmingi? Apie tai svarstys šiuolaikiniai rašytojai ir literatūros tyrinėtojas. 

„Vengiu kasdienio, triukšmu užteršto gyvenimo. Kai jis mane ima fiziškai veikti, važiuoju į mišką, apsikabinu pušį, ir nuleidžiu visus nereikalingus garsus“, – sako praėjusių metų Įsimintiniausia Kauno menininke išrinkta kompozitorė Dalia Kairaitytė.

„Kazimieras Žoromskis ryškiai ir įdomiai paįvairina lietuvių dailės panoramą: nors buvo susijęs su naujausiomis XX a. meno tendencijomis, tačiau ypač vertino meistriškumą, ko nedaro daugelis dabartinių mūsų menininkų“, – teigia retrospektyvinės Kazimiero Žoromskio parodos „Nuo realizmo iki optinio meno” kuratorė dr. Nijolė Tumėnienė.

„Dabartinėje Lietuvoje gyvename stereotipų pasaulyje – nemokame atskirti, kas buvo tiesa, o kas melas. Pasklidusi nuomonė, jog prieškariu visi žydai buvo nusistatę prieš Lietuvą, deja, deja, labai neteisinga. Susidaro įspūdis, kad istorija kuriama pagal politines užgaidas“, – sako rašytojas Grigorijus Kanovičius, kurio naujausias romanas „Miestelio romansas“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

„Šiandien mums keistai atrodo atvira „Metų“ didaktika, moralizavimas, tačiau reikia suprasti, kad K. Donelaitis gyveno laiku, kai kiekvienas žmogaus darbas privalėjo būti naudingas ir praktiškas. Tekstai taip pat“, – sako literatūros tyrinėtojas Vaidas Šeferis.

„Klasika tuo ir svarbi, kad atpažįstame save, pasaulis įgyja formą ir turinį. Paprasti dalykai, kaip per purvą važiuojantis ratas, staiga gali tapti literatūros kūriniu, per kultūrą atsiranda ryšys su savo kraštu“, – apie K. Donelaitį ir jo darbų reikšmę kalba rašytojas Sigitas Parulskis.

„Kažkodėl reikia laukti 300-us metų ir tada pradedame malkas skaldyti, prasideda paminklų statymai. Kita vertus, vien jau dėl to, kad žmonės turi progą susitikti ir šnekėtis, prasminga nupūsti dulkes“, – apie jubiliejinius K. Donelaičio metus sako poetas Gytis Norvilas.

 

Ved. Raminta Jonykaitė.

 

„Kultūros savaitė“ – sausio 4 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 5 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...