captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: V. Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“

Rašytojas kažkodėl  nenorėjo, kad šis romanas net po jo mirties būtų ekranizuojamas, perkeliamas į teatro sceną, tačiau Lietuvos radijuje 1983-aisiais buvo įrašytos šio romano ištraukos. 
Rašytojas  Vincas Mykolaitis-Putinas.
Rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas.

1933 metais Vincas Mykolaitis-Putinas išleido romaną  „Altorių šešėly“. Tik išvydęs dienos šviesą, šis talentingai parašytas psichologinis romanas tapo tikra sensacija: labai modernu, aktualu, įsipaišo į Europos literatūros rėmus ir pan.

Skaitytojus audrino dar ir tai, jog pagrindinio veikėjo Liudo Vasario asmenybės kančios, gyvenimo faktai daugeliu atveju atitiko paties  rašytojo gyvenimo kelią.

„Aš nesiginu, kad tarp Vasario ir manęs yra nemaža dvasinio panašumo – panašių  minčių, išgyvenimų, svyravimų, viena kita buities paralelė, bet tai ir viskas...Vasario gyvenimas tik viena kita aplinkybe sutampa su manuoju“, – teigė Vincas Mykolaitis-Putinas.

Rašytojas kažkodėl  nenorėjo, kad šis romanas net po jo mirties būtų ekranizuojamas, perkeliamas į teatro sceną, tačiau Lietuvos radijuje 1983-aisiais buvo įrašytos šio romano ištraukos. Jose  gvildenamos svarbios dvasinio gyvenimo problemos, narpliojama idealistinio ir materialistinio pasaulio suvokimo konfliktas.  

Skaito aktoriai Regina Arbačiauskaitė, Rolandas Butkevičius, Juozas Jaruševičius, Juozas Kanopka, Algirdas Poškus, Juozas Rygertas ir Saulius Siparis.                      

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata  Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ sausio 6 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ sausio 7 d. 01.05 val. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...