captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip kuriamos Lietuvos banko kolekcinės (proginės) monetos?

„Monetas leidžiame nuo 1993-ųjų. Situacija buvo tokia pati, kaip ir gaminant banknotus: mes nieko nežinojome – nei kaip tai daroma, nei nuo ko reikia pradėti“, – sako Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėjas istorikas Vidmantas Laurinavičius.  

„Šis kūrinys – tarsi odė žmogiškumui – ne tiek pasakojanti apie konkrečius istorinius įvykius, Japonijos diplomato biografines detales, kiek akcentuojanti Č. Sugiharos įgyvendintą svarbiausiąjį humanizmo postulatą: žmonių gyvybė yra prioritetas prieš bet kurios valstybės, bet kurio režimo tikslus ir įstatymus, prieš asmeninę bet kurio pareigūno užduotį, bet kokias pilietines ar profesines jo pareigas, netgi asmeninį jo likimą ir gyvybę“, – apie premjerinį oratorijos „Sakurų prisiminimai“ pastatymą nacionaliniame Kauno dramos teatre sako teatrologė Silvija Čižaitė-Rudokienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Literatūra ir menas“, „Voruta“

„Man, kaip fotografui, visados rūpėjo tas Rusijos kampas, kuris siejasi su Lietuva ir turi Mažosios Lietuvos mitą.  Pasitaikė gera proga  – Kristijono Donelaičio gimimo 300-osios metinės ir tai tapo raktu pasižiūrėti į Mažąją Lietuvą iš Donelaičio perspektyvos“,– kaip gimė fotografijų albumas ir knyga „Apie ilgesio žemę“, pasakoja fotografas Arturas Valiauga.

„Monetas leidžiame nuo 1993-ųjų, kai buvo išleista pirmoji moneta, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 60-mečiui. Tai – ir proginė, ir kolekcinė moneta. Situacija buvo tokia pati, kaip ir gaminant banknotus. Mes nieko nežinojome – nei kaip tai daroma, nei nuo ko reikia pradėti. Todėl pirmieji bandymai buvo „prisvilę“, – sako Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėjas istorikas Vidmantas Laurinavičius. Pasakojime apie proginių monetų kūrimą taip pat dalyvauja monetų dailininkas skulptorius Rytas Jonas Belevičius ir Lietuvos monetų kalyklos skulptorius-dizaineris Giedrius Paulauskis.

 

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ sausio 3 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...