captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: naktinis atsisveikinimas su 2013 m.

2013-ųjų „Metų žmogus“ – keliautojas ir orientacininkas Algimantas Jucevičius Naujųjų metų išvakarėse vilniečius pakvietė į naktinį žygį.  

LRT radijo išrinktas 2013-ųjų „Metų žmogus“ – keliautojas ir orientacininkas Algimantas Jucevičius Naujųjų metų išvakarėse vilniečius pakvietė į naktinį žygį. Atsisveikinti su senaisiais metais nuspręsta Žemuosiuose Paneriuose.

Kodėl pasirinktas naktinis maršrutas – Žemieji Paneriai? Gal todėl, kad išlikusi senojo kelio Vilnius-Kaunas atkarpa, kuri saugoma visuomenės ir valstybės kaip paminklas, mena senąjį kelią į Trakus?  Gal todėl, kad XVIII a. pabaigoje – XIX a. pradžioje miškais apaugusiose kalvose buvo mažai gyventojų, siautėję plėšikai puldinėjo į Vilnių važiuojančius pirklius, o 1918 m. Panerių kalvose vyko kautynės tarp sukilėlių ir caro kariuomenės?  XIX a. antroje pusėje per Panerių kalvas buvo iškastas daugiau kaip 400 m ilgio pirmasis to meto Rusijos imperijoje geležinkelio tunelis Peterburgas-Varšuva. Taigi su istorija, naktiniu žygiu, plėšikais, dainomis ir dovanomis palydėjome senuosius ir sutikome Naujuosius metus.

 

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, sausio 4 d., 15.03 val. ir pirmadienį, sausio 6 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...