captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

Paskutinė 2013-ųjų laida bus netradicinė. Kalbinsime visus šešis šių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus.
Laidos vedėja Gailutė Jankauskienė.
Laidos vedėja Gailutė Jankauskienė.

Paskutinė 2013-ųjų laida bus netradicinė. Kalbinsime visus šešis šių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. 

„Teatre suvaidinau apie 90 vaidmenų, bet aš sakau – buvo tik kokie šeši septyni, ne daugiau. Ir tai tik Miltinio dėka. Miltinis mokė gyventi scenoje, ne vaidinti – o tai buvo sunkiausia", – sako teatro ir kino legenda Donatas Bnionis. (Archyvinis 2006 m. „Kultūros savaitės" įrašas.) 

„Kinas – sinkretinis darbas, kur turi dirbti vienminčiai, operatorius ir režisierius veikia išvien“, – taip kino kūrimo procesą apibūdina operatorius Jonas Gricius.

„Šandieniniame teatre man trūksta mastelio. Eksperimentai, bandymai, žaidimai –visa tai gerai, gražu, tačiau pernelyg smulku", – konstatuoja kompozitorius Faustas Latėnas.

„Tarmė – neišdirbtas molis, įmantraus porceliano iš to nepadarysi. Turi galvoti, kaip nulipdyti puodynę. Man tokia amato atšaka buvo visai prie širdies“, – apie poezijos ir kalbos ryšį kalba poetas Vladas Braziūnas.

„Esu kino žmogus. Kino procesas man yra vertybė, įdomybė, gyvenimo būdas. Dėkoju likimui, kad patekau į kiną ir kad man pasisekė išlikti kine visą gyvenimą", – sako aktorius Juozas Budraitis. 

„Prabėgę metai kultūrai buvo sėkmingi. Ateinantys – Donelaičio metai. Iš Donelaičio galime daug ko išmokti – tolerancijos, tikėjimo, kalbos... Tai bus nauji uždaviniai, smagu bus juos įveikti", – naujų iššūkių naujaisiais metais visiems linki kompozitorius Giedrius Kuprevičius.  

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 28 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 29 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close