captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ars musica“: ispanų vienuolio, klavesino virtuozo Antonio Solero sukakčiai

Tarpušvenčio sekmadienio laida „Ars musica“ primins nepaprasto talento ir asketiško gyvenimo būdo, bet kunkuliuojančio vidinio temperamento bei kūrybinio polėkio asmenybę. Tai prieš 230 metų žemiškąją kelionę baigęs katalonas Antonijus Soleras.
Ispanų vienuolis<br> klavesino virtuozas Antonio Solero.
Ispanų vienuolis
klavesino virtuozas Antonio Solero.

Tarpušvenčio sekmadienio laida „Ars musica“ primins nepaprasto talento ir asketiško gyvenimo būdo, bet kunkuliuojančio vidinio temperamento bei kūrybinio polėkio asmenybę. Tai prieš 230 metų žemiškąją kelionę baigęs katalonas, karališkojo Eskorialo vienuolyno „magisterio di Capilla“ Antonijus Soleras. 

Daug vargonavusį vienuolyne, rašiusį teorinius veikalus ir muziką karališkajam dvarui, mūsų dienomis Padrę Antonijų Solerą žinome ir vertiname už beveik 150 jo opusų klavesinui – ryškaus ispaniško charakterio, nepaprastai techniškas sonatas, kurių naujoviškos idėjos kartais gerokai lenkia vyresnįjį kolegą Domeniką Skarlatį.

Laidoje skambės A. Solero Sonatos ir garsusis Fandango, atliekami dviejų klavesinininkų – brito Gilberto Rowlando ir olando Pieterio-Jano Belderio.

Ved. Jūratė Mikiškaitė-Vičienė.

„Ars musica“ – gruodžio 29 d., sekmadienį, 22.07 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...