captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Kalėdų šventė Plateliuose ir Antalksnės kaime

Aktyvūs, įvairių pomėgių turintys žmonės prasmingiau ir įdomiau ruošiasi šv. Kalėdoms. Patirtimi dalijasi Raimundas Žievys iš Ignalinos rajono Antalksnės kaimo ir Aldona Kuprelytė iš Plungės rajono, Platelių.
Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė.
Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė.

Kalėdos ypatingos kiekvienuose namuose. Tačiau aktyvūs ir savo veikloje, ir visuomenės gyvenime, turintys įvairių pomėgių žmonės prasmingiau ir įdomiau ruošiasi šv. Kalėdoms. Patirtimi dalijasi Raimundas Žievys iš Ignalinos rajono Antalksnės kaimo ir Aldona Kuprelytė iš Plungės rajono, Platelių.

Raimundas Žievys – ne ti tik Aukštaitijoje žinomas medžio drožėjas. Jis garsėja ir savo kalvystės darbais. Net į Norvegiją važinėja kalviauti. Vasarą dar spėja kaimo vaikus pamokyti aviacijos pagrindų, dalyvauti kaimo bendruomenės veikloje. Prie Kalėdų šventinio stalo keturis vaikus auginančioje šeimoje svarbiausia dvasinis bendravimas, Kalėdų stebuklo aptarimas. 

Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė pasakoja apie žemaičių tradicijas švenčių metu, Kalėdų patiekalus, kurie būdingi tik šio krašto gyventojams. 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, gruodžio 25 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...