captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: kaip išsireikalauti okupacinės žalos atlyginimo?

Sovietų Sąjungos okupacijos žalos atlyginimo klausimas turėtų tapti Europos Sąjungos ir Rusijos dialogo dalimi, Lietuvos radijui sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak jo, tokią poziciją išdėstė ir Vyriausybės sudaryta komisija.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Birutė Burauskaitė. ELTA nuotr.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Birutė Burauskaitė. ELTA nuotr.

Sovietų Sąjungos okupacijos žalos atlyginimo klausimas turėtų tapti Europos Sąjungos ir Rusijos dialogo dalimi, Lietuvos radijui sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak jo, tokią poziciją išdėstė ir Vyriausybės sudaryta komisija, kuri buvo įpareigota parengti veiksmų planą siekti žalos atlyginimo.

„Pagrindinis siūlymas yra pratęsti komisijos darbą toliau, rūpinantis ir tuo, kad ir individualiai okupacijos metu patirta žala būtų atlyginima, sukuriant tokį mechanizmą, kuris padėtų tokios žalos išsireikalauti ir per teisminius procesus toje pačioje Rusijoje, iš kitos pusės siekiant, kad dialogas dėl okupacijos žalos atlyginimo tarp Lietuvos ir Rusijos nebūtų vien tik Lietuvos ir Rusijos reikalas, bet vis labiau virstų ES ir Rusijos dialogo viena iš sudėtinių dalių“, – kalbėjo Premjeras.

Laidoje dalyvauja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Birutė Burauskaitė, Geopolitinių studijų centro ekspertas Vadimas Volovojus.

Ved. Agnė Skamarakaitė.

„Dienos tema“ – liepos 17 d., antradienį, 18.10 val. per Lietuvos radiją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...