captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – Kristijonas Donelaitis tarmiškai

Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių išvakarėse laidoje skambės grožinės lietuvių literatūros pradininko eilės. Klausysimės iš skirtingų regionų kilusių aktorių, poetų ir dainininkų tarmiškai skaitomos poemos „Metai“ fragmentų ir lietuviškų dainų.
Kristijonas Donelaitis. J.Varno iliustracija (1963 m.).
Kristijonas Donelaitis. J.Varno iliustracija (1963 m.).

„Muzikiniame pastiše“ Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių išvakarėse skambės grožinės lietuvių literatūros pradininko eilės. Klausysimės iš skirtingų regionų kilusių aktorių, poetų ir dainininkų tarmiškai skaitomos poemos „Metai“ fragmentų ir lietuviškų dainų. Ką mums reiškia K. Donelaitis šiandien vaikščiojant miesto grindiniu? 1749-aisiais K. Donelaitis rašė: „Mano įpėdini, tegul tavo sūnūs… laiku išmoksta gerai lietuviškai“.

Antroje laidos dalyje paminėsime Antano Belazaro 100-ąsias gimimo metines. Tai kompozitorius, turėjęs ir dailininko talentą. Jo gyvenime ir kūryboje viskas buvo susiję – gamta, muzika, dailė. Muzika iš prisiminimų, iš gyvenimo kasdien, pakėlus akis į dangų arba lydint žvilgsniu nepasiekiamą horizontą. Muziko duktė Danguolė Belazaraitė savo tėvą prisiminė taip: „Buitis tėvui buvo visiškai neįdomi, jam nebuvo lengva visada būti aukščiau realaus kasdienio gyvenimo – knygos, muzika, tapyba pakylėdavo, gamta teikdavo spalvų, tad kasdienės smulkmenos būdavo atmetamos į šalį. <…> Jis buvo vienas, bet, manau, turtingas savo vienatve“.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – gruodžio 23 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...