captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – sociologas, vienas garsiausių šių dienų Europos mąstytojų Zygmuntas Baumanas

„Šiandien mūsų gyvenimas panašus į tirpią kavą, kurią geri iš karto: visko norime tuoj pat sklandžiai ir taip, kaip mums patinka“, – sako sociologas, vienas garsiausių šių dienų Europos mąstytojų Zygmuntas Baumanas.
Sociologas<br> vienas garsiausių šių dienų Europos mąstytojų Zygmuntas Baumanas.
Sociologas
vienas garsiausių šių dienų Europos mąstytojų Zygmuntas Baumanas.

„Šiandien mūsų gyvenimas panašus į tirpią kavą, kurią geri iš karto: visko norime tuoj pat sklandžiai ir taip, kaip mums patinka“, – sako sociologas, vienas garsiausių šių dienų Europos mąstytojų Zygmuntas Baumanas.

„Daugiau kaip du šimtai metų skiria mus nuo Aleksandro Puškino, šimtmetis – nuo Sergejaus Prokofjevo laiko, o žmogus išliko toks pat – amžinai jaunas, ėdrus, atsipalaidavęs, be jokių įsipareigojimų... Taigi nieko naujo nepasakysiu“, – sako režisierius Jonas Vaitkus, Lietuvos rusų dramos teatre pristatantis naujausią savo spektaklį – „Eugenijus Oneginas“.

„Istorija svarbi tiek, kiek ji nenutolsta nuo žmogaus, išlaiko jautrumą jo likimui“, – sako istorikas dr. Aurimas Švedas, išleidęs pokalbių su dailininku Petru Repšiu knygą „Piešimas buvo tarsi durys“. Koks meno ir istorijos santykis?

„Dieną, kai architektas parodė savo eskizus, žmonės tarsi pamišo: „Kas čia per pastatas? Mes tikrai negalime tokio statyti, tai primena viešąjį tualetą!“ O dabar modernus  Knuto Hamsuno kultūros centras tapo išskirtiniu traukos tašku: į Hamarėją žmonės plūsta iš viso pasaulio, ir ne tik dėl garsiausio norvegų rašytojo, bet ir dėl pastato originalumo“, – sako Knuto Hamsuno centro direktorė Bodil Borset.

„Pataisykite jei klystu, bet manding, pastaraisiais metais svarbiausi Kalėdų atributai yra ne Jėzus Kristus ar Saulės grąža, bet vartojimas ir jo kritikai. Žinoma, abu pastarieji dalykai priklausomi vienas nuo kito ir neabejotinai egzistuoja ištisus metus, tačiau išpopuliarėja būtent metų pabaigoje“, – kultūros komentare sako filosofas Kęstas Kirtiklis.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – sociologo, vieno svarbiausių XX amžiaus Europos mąstytojų Zygmunto Baumano įžvalgos.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 21 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...