captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: aštuoni dešimtmečiai kaimo šviesuolio akimis

Pokalbis su Algimantu Bekeniu – tarpukario ūkininko sūnumi, kraštotyrininku, buvusiu klojimo teatro aktoriumi, parašiusiu keletą knygų, dovanojusiu dalį giminės sukauptos knygų kolekcijos Anykščių viešajai bibiliotekai.
Tarpukario ūkininko sūnus<br> kraštotyrininkas<br> buvęs klojimo teatro aktorius Algimantas Bekenis.
Tarpukario ūkininko sūnus
kraštotyrininkas
buvęs klojimo teatro aktorius Algimantas Bekenis.

Anykščių rajono Viešintų miestelyje gyvenantį Algimantą Bekenį pažistą visi vietiniai, gerai jis žinomas ir rajone. Tarpukario ūkininko sūnus, dirbęs su žemės ūkio technika, kraštotyrininkas, buvęs klojimo teatro aktorius, parašęs keletą knygų, dovanojęs dalį giminės sukauptos knygų kolekcijos Anykščių viešajai bibiliotekai. Algimantas gerai prisimena savo senelę, kuri mokė kaimo vaikus skaityti, pirmąją savo mokyklą ir pokario kaimą, supranta dabar vykstančius pokyčius. Su vaikais ir anūkais sutikdamas didžiausias metų šventes, jis visiems primena ir senolių tradicijas.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba šiemet minėjo savo veiklos dvidešimtmetį. Įvairiomis jos paslaugomis dabar naudojasi daugiau kaip 18 tūkst. žemdirbių. Vienas labai svarbių tarnybos darbų – unikali kompiuterinė programa „e-GEBA“, padedanti žemdirbiams lengviau planuoti ir valdyti ūkio veiklą. Kasmet aukštos kvalifikacijos konsultantai suteikia daugiau kaip 70 tūkst. konsultacijų, surengiama apie 1000 įvairių mokymų, seminarų, lauko dienų. Kokie veiklos metai buvo konsultantams ir kokioe naujovės kitąmet laukia žemdirbių?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gruodžio 23 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...