captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Kristijono Donelaičio didybė

1714 m. sausio 1 d. gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Paskaitoje supažindinama su Donelaičio biografija ir asmenybės bruožais, kalbama apie jo kūrybos originalumą ir novatoriškumą, jo vietą Lietuvos ir Europos kultūroje.
Kristijonas Donelaitis.
Kristijonas Donelaitis.

1714 m. sausio 1 d. gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Dr. Dalios Dilytės paskaitoje trumpai supažindinama su Donelaičio biografija ir asmenybės bruožais, kalbama apie jo kūrybos originalumą ir novatoriškumą, apie jo vietą Lietuvos ir Europos kultūroje.

Pabrėžiama, kad Donelaitis „Metuose“ sukonstravo originalaus tipo hegzametrą ir sukūrė savitos rūšies epą, turintį ir didaktinio, ir herojinio epų ypatybių. „Metų“ veikėjais poetas padarė žemiausio socialinio sluoksnio žmones – baudžiauninkus, įtvirtino ne tik būrų buities, bet ir jų būties tvarką, amžinumą, visybę.

Pasakėčių tyrimas rodo, jog net tradiciniais siužetais sukurtos Donelaičio pasakėčios yra ir novatoriškos, ir atspindi XVIII a. aktualijas.

Paskaita įrodo, kad Kristijonas Donelaitis, kurio 300-ąsias gimimo metines pažymime, tebėra aktualus ir šiuolaikiškas.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – gruodžio 31 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama sausio 1 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir sausio 4 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...