captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: privačios raštijos žanras silva rerum

Kalėdų laikas mūsų mintis visados kreipia į praeitį, šeimos ir giminės istoriją, paliktas relikvijas. Ši paskaita bus apie privačios raštijos žanrą silva rerum. Tai savotiškos namų knygos, užrašų knygelės, kurios XVII–XVIII a. buvo populiarios tarp bajorijos.
Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė. mab.lt nuotr.
Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė. mab.lt nuotr.

Kalėdų laikas mūsų mintis visados kreipia į praeitį, šeimos ir giminės istoriją, paliktas relikvijas. Istorikės Mildos Kvizikevičiūtės paskaita bus apie privačios raštijos žanrą silva rerum. Tai savotiškos namų knygos, užrašų knygelės, kurios XVII–XVIII a. buvo populiarios tarp bajorijos.

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė šia tema susidomėjo dar prieš Kristinos Sabaliauskaitės romano „Silva rerum“ atsiradimą. Anot jaunosios mokslininkės, nors pats žanro pavadinimas istorikams yra plačiai žinomas, tačiau silva rerum (lot. daiktų miškas) knygelės yra menkai tyrinėtos ir kelia nemažai klausimų. Atsakyti į juos – gana sudėtinga, nes silva rerum, kaip privačiosios raštijos žanro, ypatybė yra naratyvo ir autoriaus asmeninių komentarų nebuvimas (yra ir išimčių).

Paskaitoje „XVII–XVIII a. silva rerum kaip istorijos šaltinis: šaltinis, autorius ir jo individualumas lektorė bandys atsakyti į klausimus: kokios pagrindinės temos vyravo silva rerum knygose, kas jas rašė ir kodėl, ar lengva atpažinti autoriaus tapatybę bei savimonės raišką per silva rerum knygeles.

(Paskaita įrašyta 2013 m. lapkričio 7 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.)

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – gruodžio 24 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama gruodžio 25 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir gruodžio 28 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...