captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: draudžiami malonumai

„Knygos formavo mano asmenybę“, – sako URM Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė Ina Marčiulionytė. Paryžiuje įsikūręs nedidelis nepriklausomas knygynas „Shakespeare & Co“ – vienas jos mėgstamų.
Paryžiuje įsikūręs nedidelis nepriklausomas knygynas „Shakespeare & Co“ – vienas I. Marčiulionytės mėgstamų. wikipedia.org nuotrauka.
Paryžiuje įsikūręs nedidelis nepriklausomas knygynas „Shakespeare & Co“ – vienas I. Marčiulionytės mėgstamų. wikipedia.org nuotrauka.

Ar norėtumėte keliauti po visą pasaulį, sutikti įdomių žmonių, turėti galimybę pažinti įvairias kultūras, laisvai kalbėti keliomis kalbomis, sulaukti pagarbos už platų akiratį ir kad vieną dieną kelios valstybės pasiūlytų Jus į UNESCO generalinio direktoriaus postą? Receptas paprastas – skaitykite knygas. „Knygos formavo mano asmenybę“, – sako URM Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė Ina Marčiulionytė. „Pradėjau skaityti, kai man dar nebuvo penkerių. Namuose buvo skaitymo kultūra, man atrodė, kad tai toks procesas, kuriame turiu dalyvauti. Knygos taip užbūrė, kad nuolat teko kovoti su tėvais, nes jie įsivaizdavo, kad skaitydamas gali labai sugadinti akis. Todėl skaitymas man šiek tiek asocijuojasi su tuo, ko neleidžia daryti, bet ką visą laiką darau“. Paryžiuje įsikūręs nedidelis nepriklausomas knygynas „Shakespeare & Co“ – vienas I. Marčiulionytės mėgstamų.

„Susiduriame su knyga, daugeliu atžvilgių priešinga knygoms, kurias esame įpratę sklaidyti. Visa tai skaitytoją pastato į nepatogią, tačiau labai aktyvią padėtį. Ką su tokia knyga daryti ir kaip ją skaityti? Skaitytojas neturėtų bijoti šio rebuso. Mano manymu, skaitymo galimybės, kurias siūlo „Alfavilnius“, yra nuostabus dalykas. Žaidimas. Malonumas“, – recenzuodamas Valentino Klimašausko romaną „Alfavilnius“ (Kitos knygos, 2008) teigia kino ir kultūros apžvalgininkas, semiotikos magistrantas Maksimas Ivanovas.

Artėja Kalėdos, dovanos byrėte byra – viktorinoje šį kartą galėsite laimėti ne vieną, bet dvi puikias knygas!  

Ved. Audra Čepkauskaitė.

„Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, gruodžio 19 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama pirmadienį, gruodžio 23 d. 20.20 val.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78

http://www.facebook.com/kamanskaityti

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...