captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: baugina reali afrikinio kiaulių maro grėsmė

Radviliškio rajono bendrovės „Gražionių bekonas“ pirmininkas Edmundas Adomavičius baiminasi, kad į fermas nepatektų afrikinio kiaulių maro užkratas. Jo židinių pastaruoju metu daugėja Baltarusijoje. Jei tektų likviduoti 10 tūkstančių kiaulių fermą, nuostoliai siektų 4 mln. litų.

Sėkmingai kiaules auginančios Radviliškio rajono bendrovės „Gražionių bekonas“ pirmininkas Edmundas Adomavičius šiandien baiminasi, kad į fermas nepatektų afrikinio kiaulių maro užkratas. Jo židinių pastaruoju metu daugėja Baltarusijoje. Jei tektų likviduoti 10 tūkstančių kiaulių fermą, nuostoliai siektų 4 mln. litų.

Artėjančios didžiosios metų šventės verčia sukrusti ir iš anksto apsirūpinti įvairiais produktais, kurių prireiks šventiniam stalui. Ką daryti, kad šventės neapkarstų ir po jų nereikėtų sirgti, pataria Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktoriaus pavaduotoja Snieguolė Ščeponavičienė.

Šį rudenį ketvirtus metus iš eilės suorganizuotą prekybos centro ,,Maxima“ didžiausio moliūgo konkursą  laimėjo Radviliškio rajone, Skėmiuose, gyvenantis Tomas Dambrauskas. Jo šiemet išaugintas didžiausiais Lietuvoje moliūgas svėrė 120 kg. Rekordinio moliūgo savininkas tvirtina, kad toks jis užaugo be kokių nors specialių pastangų.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, gruodžio 19 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close