captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: su mokslininke apie ląsteles, intuiciją ir lietuvybę

Su biomedike dr. Rūta Aldonyte, kurią darbas ir meilė Lietuvai bent trejiems metams iš JAV parvedė į gimtinę – apie šiuolaikinį mokslą ir aromaterapiją, apie Kūčias ten, kur karšta, ir avižių kisieliaus naudą žmogui.  
Biomedicinos mokslų daktarė Rūta Aldonytė. Asmeninio albumo nuotr.
Biomedicinos mokslų daktarė Rūta Aldonytė. Asmeninio albumo nuotr.

Biomedikė dr. Rūta Aldonytė – viena iš tų mokslininkų, kurie ir dirbdami užsienyje nepamiršta Lietuvos. Disertaciją apsigynusi Lundo universitete Švedijoje, vėliau dirbusi Floridos universitete JAV, taip pat su šeima gyvenusi Australijoje, Singapūre, dabar bent trejiems metams įsikūrė Lietuvoje, ėmėsi projekto Inovatyvios medicinos centre. Mokslininkės ir kolegų darbo sritis – plaučių audinio atsikūrimo tyrimai pasitelkiant kamienines ląsteles.

Dar Rūtą Aldonytę galima sutikti vedant aromaterapijos seminarus. Kelerius metus mokslininkė vadino save tiesiog namų šeimininke: didžiąją dalį laiko skyrė dukroms. Dar ji imasi įvairių visuomeninių veiklų, pavyzdžiui, prisideda buriant kitus po pasaulį pasklidusius Lietuvos mokslininkus.

Apie šiuolaikinį mokslą ir savigydą, apie emigracijos pamokas Lietuvai ir avižių kisieliaus naudą žmogui – įvairių temų gausus prieššventinis pokalbis su Rūta Aldonyte šį penktadienį, gruodžio 20 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojimas sekmadienį 9.03 val.

Ved. Giedrė Čiužaitė.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...