captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: pasaulinė operos „Everardas II – Lietuvos karalius“ premjera

Pirmoji „Muzikinio pastišo“ dalis – apie operą, kurios rankraštis Madride, Karališkuosiuose archyvuose, laukė mūsų Valdovų rūmų atidarymo. Taip pasakė pernai ją aptikęs dirigentas – pusiau ispanas, pusiau lietuvis Alexis Sorianas (Monstavičius).

Pirmoji „Muzikinio pastišo“ dalis – apie operą, kurios rankraštis Madride, Karališkuosiuose archyvuose, laukė mūsų Valdovų rūmų atidarymo. Taip pasakė pernai ją aptikęs dirigentas – pusiau ispanas, pusiau lietuvis Alexis Sorianas (Monstavičius). Ir štai – gruodžio 10–11 dienomis po Valdovų rūmų skliautais jau skambėjo 1782 metais Portugalijos karališkajam dvarui sukurta „dramma per musica“ „Everardas II – Lietuvos karalius“. Laidoje girdėsime ne tik pasaulines premjeras dirigavusio maestro Soriano mintis, bet ir visų penkių operos atlikėjų įspūdžius apie operą ir jų kurtus personažus. Tai Nora Petročenko, Viktoras Gerasimovas, Ilona Pliávgo, Tomas Pavilionis ir Diana Tiškovaitė. Laidoje dalyvaus ir istorikė Jūratė Černiauskaitė, kurios vadovaujama organizacija „Kultino“ įvykdė šią nelengvą užduotį. Klausytojai turės galimybę išgirsti ir „Everardo“ pasaulinės premjeros fragmentus.

Paskutinį laidos pusvalandį  – antroji ciklo  apie netradicinius ir ypač retus muzikos instrumentus tema: kaip gali skambėti stiklas. Jūsų laukia pasakojimas apie trapųjį stiklą, kurį kasdien laikome savo rankose, ir apie jo galimybes nuo seno iki mūsų dienų skleisti įvairius muzikinius garsus.

Ved. Jūratė Vičienė ir Marius Šinkūnas.

„Muzikinis pastišas“ – gruožio 18 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...