captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: XXI a. knygnešiai

„XIX a. į Lietuvą knygnešiai gabeno knygas. Šiais laikais lietuviška knyga į pasaulį keliauja virtualiu keliu“, – mintimis dalijasi Lietuvos kompiuterininkų sąjungos valdybos pirmininkas Aidas Žandaris.
Iš kairės: Lietuvos kompiuterininkų sąjungos nariai. LIKS tarybos pirm. Saulius Maskeliūnas<br> informatikas Vitas Povilaitis<br> LIKS valdybos pirm. Aidas Žandaris.
Iš kairės: Lietuvos kompiuterininkų sąjungos nariai. LIKS tarybos pirm. Saulius Maskeliūnas
informatikas Vitas Povilaitis
LIKS valdybos pirm. Aidas Žandaris.

Enciklopediją Lietuvai ir pasauliui www.lietuvai.lt pradėjo kurti informatikas Vitas Povilaitis, puoselėjantis senas knygnešių tradicijas. Knygnešys Ignas Povilaitis buvo jo senelis, o dr. Bronius Povilaitis, Lietuvos kariuomenės karininkas, „Lietuviškos enciklopedijos“ ilgametis bendradarbis, atsakingas už žemės ūkio skyrių, – dėdė. Anot V. Povilaičio, labai svarbu yra kaupti informaciją apie Lietuvą, jos žmones, įvykius vienoje vietoje, ją daryti plačiai prieinamą ir nemokamą. Nemažiau svarbu stengtis, kad žinios ir informacija būtų kuo tikslesnė. „Prisidedant visiems žmonėms, galima sukurti patį geriausią produktą. Labai svarbu kaupti medžiagą apie lietuvių išeiviją, pavyzdžiui, įsikūrusią JAV, aprašyti vietoves, kuriose gyvena lietuviai, įvykius, reiškinius. Enciklopedija virtualioje erdvėje gali vienyti viso pasaulio lietuvius“, – sako V. Povilaitis. Lietuvos kompiuterininkų sąjungos tarybos pirmininkas Saulius Maskeliūnas mano, kad prie visuotinių žinių sankaupos, kuri prieinama ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, turėtų prisidėti daugelis Lietuvos inteligentų. Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui siekis – kuo tikslesnė informacija ir kuo įvairesnės temos.

Taigi, kuo enciklopedija Lietuvai ir pasauliui skiriasi nuo lietuviškosios Vikipedijos?

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, gruodžio 18 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...