captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Vincas Kisarauskas ir lietuviškas nonkonformizmas

Kuo išskirtinis moderniosios lietuvių dailės kontekste dailininko V. Kisarausko atvejis? Kokios šio menininko kūrybos interpretacijos egzistuoja Lietuvos dailėtyroje ir kokios galimybės jas keisti?
Dailininkas Vincas Kisarauskas. Autoportretas<br> 1976 m.
Dailininkas Vincas Kisarauskas. Autoportretas
1976 m.

„V. Kisarauskas – vienas ryškiausių ir įtakingiausių sovietmečio epochos dailininkų. Jo vieta Lietuvos modernizmo dailės istorijoje atrodytų yra tvirta, tačiau iki šiol dailės specialistams sudėtinga įvardyti šio menininko kūrybos novatoriškumą sovietinio modernizmo kontekste. To priežasčių reikėtų ieškoti sovietmečio dailės tyrimų istoriografijoje – čia egzistavusiuose požiūriuose į to meto dailę,  ir pirmiausia – nonkonformizmo stereotipe“, – teigia menotyrininkė Milda Žvirblytė.

Kaip nonkonformizmo diskursas buvo formuojamas Lietuvos dailėje? Kaip ir kodėl atsirado mąstymo apie sovietmečio dailės palikimą  stereotipai? Ir ar iš tiesų jie apriboja šios dailės supratimą, užkerta kelią rastis naujiems požiūriams? Kuo išskirtinis moderniosios lietuvių dailės kontekste dailininko V. Kisarausko atvejis? Kokios šio menininko kūrybos interpretacijos egzistuoja Lietuvos dailėtyroje ir kokios galimybės jas keisti? Šie ir kiti klausimai aptariami menotyrininkės dr. Mildos Žvirblytės paskaitoje, parengtoje remiantis autorės atliekamo mokslinio tyrimo „Lietuvos modernizmo savitumas Vidurio Europos kontekste. Atvejo studija: Vincas Kisarauskas (1934–1988)"  medžiaga.

Red. Gailutė Jankauskienė.

Transliuojama gruodžio 17 d., antradienį, 14.05 val. ir 21 d., šeštadienį, 14.03 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama per LRT RADIJĄ gruodžio 18 d., trečiadienį, 00.05 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...