captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: infarktas. Pajutus simptomus, delsti negalima

Lietuvoje kasmet į ligoninę dėl miokardo infarkto atsiduria apie 7 tūkst. žmonių. Apie 1300 žmonių miršta nespėję atvykti iki medikų. Medikai efektyviausiai gali padėti tiems, kurie nedelsia ir į specialistus kreipiasi pajutę pirmuosius infarkto simptomus.

Lietuvoje kasmet į ligoninę dėl miokardo infarkto atsiduria apie 7 tūkst. žmonių. Apie 1300 žmonių miršta nespėję atvykti iki medikų. Viena pagrindinių mirčių priežasčių – žmonės laukia. Medikai efektyviausiai gali padėti tiems, kurie nedelsia ir į specialistus kreipiasi pajutę pirmuosius infarkto simptomus. Kokie širdies infarkto požymiai, dėl ko vystosi infarktas, laidoje paaiškins VUL Santariškių klinikkų gydytoja kardiologė, Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.

Gyvsidabriu apsinuodijama, kai patalpų oras užteršiamas jo garais. Dažniausiai taip atsitinka metalui išsiliejus ant grindų, garuojant iš atvirų indų, sandėliuojant sudužusias neonines lempas ir kt. Didžiausias pavojus žmonių sveikatai siejamas su gyvsidabrio patekimu į paviršinius vandenis, kur jį kaupia žuvys. Patekęs per burną, gyvsidabris yra praktiškai nekenksmingas, išsiskiria su išmatomis. Gyvsidabrio garais galime apsinuodyti, jei sudaužius termometrą ar kitą daiktą, kurio sudėtyje yra gyvsidabrio, tinkamai nesurinksime išsiliejusio gyvsidabrio. Kaip tai padaryti, patars Šiaulių visuomenės sveikatos centro visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Jūratė Karalevičienė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  gruodžio 14 d., 11.03 val., kartojama gruodžio 19 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...