captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Nacionalinių premijų skyrimo ypatumus

„Nacionalinių premijų skyrimo nuostatų keitimas yra labai rimtas dalykas. Dabar komisija yra labai suvaržyta, ypač dėl vienos „gyvenimo premijos“.
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas<br> istorikas prof. Alfredas Bumblauskas. BFL nuotr.
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas
istorikas prof. Alfredas Bumblauskas. BFL nuotr.

„Nacionalinių premijų skyrimo nuostatų keitimas yra labai rimtas dalykas. Dabar komisija yra labai suvaržyta, ypač dėl vienos „gyvenimo premijos“. Man, kaip istorikui, atrodo, kad tikslingiau būtų pasverti gyvenimo balansą ir kūrybą, o ne vien ieškoti reikšmingiausių kūrinių, sukurtų per septynerius metus“, – teigia Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas, istorikas prof. Alfredas Bumblauskas.

Pasitinkant 2014-uosius – žymiausio lietuvių literatūros kūrėjo Kristijono Donelaičio metus – Seime rengiamas minėjimas. Tai turėtų sudaryti sąlygas aktyvesniam kultūriniam bendradarbiavimui, lituanistinio paveldo atnaujinimui ir puoselėjimui, Donelaičio kūrybos pasaulyje sklaidai, donelaitikos įprasminimui. Pokalbis studijoje su Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos nariu, prof. habil. dr. Domu Kaunu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kas mus traukia į akropolius? Kas verčia pirkti varžtą, nors nežinome, kur jį suksime? – kultūros komentare apie su rubrika „Požiūris“ klausia poetė Elena Karnauskaitė.

Metų pabaigoje Kultūros ministerija paskelbė šešis 2013-ųjų nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Nuo 1989 metų šios premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gali būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną. „Nacionalinių premijų skyrimo nuostatų keitimas yra labai rimtas dalykas. Dabar komisija yra labai suvaržyta, ypač dėl vienos „gyvenimo premijos“. Man, kaip istorikui, atrodo, kad tikslingiau būtų pasverti gyvenimo balansą ir kūrybą, o ne vien ieškoti reikšmingiausių kūrinių, sukurtų per septynerius metus“, – teigia Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas, istorikas prof. Alfredas Bumblauskas. Kodėl turėtų būti keičiama Nacionalinių premijų skyrimo tvarka? Kokių meno sričių kūrėjai nesulaukė vieno prestižiškiausių įvertinimo ir kodėl? Pokalbis studijoje su menotyrininke Laima Kreivyte ir Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos nariais: fotomenininku Stanislovu Žvirgždu, skulptoriumi Robertu Antiniu, literatūrologu Mindaugu Kvietkausku.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gruodžio 10 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...