captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: daugelis žmonių toleruoja korupciją

Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, specialistai sako, kad daugiausiai problemų kyla viešajame sektoriuje.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, specialistai sako, kad daugiausiai problemų kyla viešajame sektoriuje. Pasak organizacijos „Transparancy international" Lietuvos skyriaus atstovų, daug žmonių vis dar toleruoja korupciją. Antikorupcijos diena skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Per 11 metų mėnesių į biudžetą surinkta 230 milijonų litų daugiau, nei planuota. Nurodoma, kad iš viso į biudžetą įplaukė per 15 milijardų litų. Skelbiama, kad gyventojų pajamų mokestis ir kiti mokesčiai renkami pagal planą. Susirūpinimą kelia nevykdomas akcizų rinkimo planas ir penkis kartus sumažėjusios pajamos iš valstybės valdomų įmonių dividendų.

Šiandien bus paskelbti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. 

Apie projektą „Geresnė pagalba liudytojams ir nusikaltimų aukoms teismo procese, įskaitant saugumo teismų pastatuose sustiprinimą“. Projekto esmė – didinti psichologinį komfortą ir paramą liudytojams bei nusikaltimo aukoms teismo proceso metu ir užtikrinti saugumą Lietuvos teismų pastatuose. Įgyvendinant projektą bus atlikta nusikaltimo aukų ir liudytojų specialiųjų poreikių analizė ir nustatytas specialios profesionalios psichologų pagalbos poreikis teismuose. Teismų pastatai bus aprūpinti techninėmis saugumo priemonėmis, o teismų darbuotojai apmokyti jomis naudotis. Nusikaltimų aukos ir liudytojai teismuose jausis saugiau. Kokia jūsų patirtis, ką jūs apie tai manote?

Kijevo policija pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl Lenino paminklo sunaikinimo Besarabijos aikštėje per masinius protestus. Po didelio mitingo, kuriame dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, opozicija sekmadienį barikadomis užtvėrė kelis vyriausybinius pastatus. Ukrainos opozicija šiandien šaukia dar vieną didelio masto mitingą, spausdama prezidentą ir vyriausybę atsistatydinti.

Kad ir kokią socialinę problemą analizuojame, jos ištakų ieškome mokykloje. Kaip šiandien mokykloje jaučiasi mokinys, koks šiandien yra mokytojo darbas ir ko mokyklose reikėtų mokyti, kad užsiaugintume laimingą ir sąmoningą kartą? Apie tai gruodžio mėnesį kalbame LRT radijo dokumentinių pasakojimų cikle.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, kalbos valandėlė, rubrika „Savaitės istorija“.

Laidą veda Madona Lučkaitė. Redaktorius Česlovas Burba.

„Lietuvos diena“ gruodžio 9 d., pirmadienį, nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...