captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose Jono Kalinausko „Mano sodo vagis“

„Mano sodo vagis“ – tai tarsi poetinis detektyvas, kurio dalyviai susimokė neįsileisti svetimojo, bandančio perprasti jų kasdienybę, palengva grimztančią į užmarštį. Pokalbis su Jonu Kalinausku, kurio eilėraščių knyga „Mano sodo vagis“ dalyvauja metų knygos rinkimuose. 
Jono Kalinausko knygos „Mano sodo vagis“ viršelio fragmentas.
Jono Kalinausko knygos „Mano sodo vagis“ viršelio fragmentas.
 
„Kodėl yra tas planas B? Todėl, kad kiekvienas iš mūsų, nors ir baigęs akademiją, turės planą A, bet lygiai taip pat – planą B. Mes matome menininką, kuris gali tapti sistemos dalimi, būti vadovaujančiu asmeniu arba... pasukti link pogrindžio bei tapti įdomiu personažu. Tai ir yra žmogaus planas B“, – teigia režisierius Vidas Bareikis, kurio premjerinis spektaklis „Įstabusis ir graudusis planas B“ užbaigia renginių ciklą, skirtą LMTA 80-mečiui.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Jubiliejinės parodos tikslas – parodyti dailininko kūrybos retrospektyvą nuo realizmo iki optinio meno, atskleisti ryškiausius jo kūrybinių ieškojimų tarpsnius ir siekį išreikšti savąjį „aš“, – teigia Kazimiero Žoromskio (1913-2004) parodos „Nuo realizmo iki optinio meno“ kuratorė menotyros dr. Nijolė Tumėnienė.
 
Į „Metų knygos rinkimų“ sąrašą šią knygą įtraukusios komisijos nuomone, tai tarsi poetinis detektyvas, kurio dalyviai susimokė neįsileisti svetimojo, bandančio perprasti jų kasdienybę, palengva grimztančią į užmarštį – kaimo gyventojų vardus skaitytojui liudija tik antkapiai Pajevonio kapinaitėse. Jautiesi stebimas, tikrinamas, sąmonę užplūsta dvasių šnabždesiai, jų pasakojimai pinasi. Pokalbis studijoje su poetu Jonu Kalinausku, kurio eilėraščių knyga „Mano sodo vagis“ dalyvauja metų knygos rinkimuose.
 
 
Ved. Karina Metrikytė.
 
„Ryto allegro“ gruodžio 4 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...