captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Aktualijų studija“: Kas vyksta Ukrainoje?

Opozicija surengė mitingą Maidano aikštėje ir pareiškė apie visuotinio streiko pradžią su reikalavimu atsistatydinti prezidentui. Kas gi vyksta Ukrainoje, ko siekia mitingų ir protestų organizatoriai? 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Kai Vilniuje Ukrainos prezidentas Janukovičius nepasirašė Asociacijos ir laisvos prekybos sutarties su Europos sąjunga, Kijeve įsisiūbavo daugiatūkstantiniai protestai. Lapkričio 30 d. Ukrainos valdžia grubiai išvaikė taikų studentų mitingą iš Kijevo Nepriklausomybės aikštės. Liudininkų teigimu, Greitojo reagavimo būrio „Berkut“ nariai mušė lazdomis visus be pasigailėjimo – jaunuolius, merginas.

35 akcijos dalyvius sulaikė milicija, 7 asmenis išvežė į ligoninę. Vėliau visus sulaikytuosius paleido. Tą pačią dieną Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pareiškė, kad piktinasi įvykiais Nepriklausomybės aikštėje ir reikalauja Generalinės prokuratūros skubiai pateikti Ukrainos žmonėms objektyvaus tyrimo rezultatus, kad būtų nubausti kaltieji.

Gruodžio 1 d. tūkstančiai žmonių išėjo į gatves protestuoti Kijeve ir regionuose. Opozicija surengė mitingą Maidano aikštėje ir pareiškė apie visuotinio streiko pradžią su reikalavimu atsistatydinti prezidentui. Kas gi vyksta Ukrainoje, ko siekia mitingų ir protestų organizatoriai?

Apie tai pokalbis tiesioginėje LRT Aktualijų studijos laidoje, kurioje  dalyvauja  Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, „Verslo žinių“ apžvalgininkas, žurnalistas Stasys Gudavičius, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ekonomikos ir politikos programos vadovas Vincentas Vobolevičius, buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža.

 

Vedėjas Vytautas Kvietkauskas

"LRT Aktualijų studija" – gruodžio 3  d., antradienį, 11.03 val., per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...