captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsų savaitė“: Lietuvoje ir toliau auga užsikrėtusiųjų ŽIV skaičius?

Gruodžio pirmoji – pasaulinė AIDS diena.
 
Gruodžio pirmoji – pasaulinė AIDS diena. Įvairiais renginiais, aktualios informacijos apie ŽIV infekciją sklaida kasmet siekiama sustiprinti visuomenės budrumą ir padidinti gyventojų informuotumą apie ŽIV ir AIDS.Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad Lietuvoje iš viso diagnozuotas 2221 ŽIV infekuotas asmuo.Dauguma užsikrėtusiųjų yra 25-29 metų amžiaus asmenys. Per visą ŽIV infekcijos registravimo laikotarpį (1988-2012) 334 ŽIV infekuoti asmenys susirgo AIDS, iš kurių trečdalis mirė nuo AIDS. Sergamumo AIDS rodiklis Lietuvoje, kaip ir daugelyje Rytų Europos šalių pastaraisiais metais augo. Išsamiau Lietuvos ULAC vadovas mokslų Saulius Čaplinskas.
 
Šiandien prasideda adventas. Krikščionims adventas – liturginių metų pradžia, ypatingo dvasinio susikaupimo metas, kuris reikšmingas ne tik aktyviau praktikuojantiems tikintiesiems, bet ir visiems besiruošiantiems Kalėdų šventei.
Adventas suprantamas kaip susitelkimo metas rengiantis Išganytojo gimimui, visą dėmesį perkeliant į Kalėdų slėpinį. Pokalbis su Teologijos daktaru kunigu Mindaugu Ragaišiu.
 
 
Vedėjas Vytautas Markevičius.
Prodiuserė Aušra Jūraitė.
 
„Ryto garsai“ – gruodžio 1 d., sekmadienį, nuo 08.03 iki 9.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...