captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: modernias technologijas renkasi pats ūkininkas

Kėdainių rajone Bublių kaime senelių žemėje ūkininkaujantis ūkininkas nuolatos ieško technologinių naujovių ir diegia jas ūkyje.
Kėdainių rajone Bublių kaime senelių žemėje ūkininkaujantis Rimantas Žebarauskas. manoukis.lt nuotr.
Kėdainių rajone Bublių kaime senelių žemėje ūkininkaujantis Rimantas Žebarauskas. manoukis.lt nuotr.

Kėdainių rajone Bublių kaime senelių žemėje ūkininkaujantis Rimantas Žebarauskas nuolatos ieško technologinių naujovių ir diegia jas ūkyje. Dabar jo laukuose galima pamatyti suformuotas vagas - taip pavasariui jau iš rudens pasiruošta ankstyvosioms bulvėms auginti. Nauja technologija ūkyje taikoma ir auginant kukurūzus bioetanoliui.

Praėjusią savaitę Europos žmogaus teisių teismas paskelbė sprendimą, kuriuo išteisino Lietuvos ūkininkus, 2003 m. organizavusius kelių blokadą. Anuomet Kauno teismas už riaušių organizavimą ar dalyvavimą jose 60 parų areštu, atidedant bausmę vieneriems metams, nuteisė penkis ūkininkus, tarp kurių buvo ir Utenos rajono ūkininkas Arūnas Kudrevičius. Strasbūro teismo vertinimu, bausmė Lietuvos ūkininkams buvo neproporcinga, nes demonstracija organizuota be smurto, tuo pat metu vykstant žemdirbių deryboms su Vyriausybe. Kaip jaučiasi išteisintas ūkininkas?
 
Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę bus su Lazdijų rajono ūkininku Gintu Cimakausku. Prieš 15 m. pradėję, kaip sakoma, nuo „nulio“, kartu su žmona Rūta įsigijo pirmuosius kelis šimtus kalakučiukų ir net neįtarė, kad paukščių auginimas taps šeimos verslu. Dabar Kučiūnų kaime Cimakauskų ūkis - vienas moderniausių šalyje. Ūkininkai daugiausia laiko kalakutų, augina ir mėsinių viščiukų, vištų dedeklių, ančių, perlinių vištų. Ūkyje yra nedidelė skerdykla, atvėsinta paukštiena prekiaujama ūkininkų turgeliuose, su mobiliąja parduotuve po turgus kartais važiuoja ir patys šeimininkai. Pirmasis pokalbis su Gintu Cimakausku apie ūkininkų veiklą savaitgaliais.
 
 
Ved. Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – pirmadienį gruodžio 2d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...