captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: režisierius Linas Mikuta

„Iš tiesų ne iš karto tie žmonės atsivėrė ir leidosi į avantiūrą su mumis. Buvo ir baimės, ir nepasitikėjimo, nes kai ateini su kamera, tai visi iš karto galvoja, kad esi iš televizijos, kad juos parodysi neigiamai ar pasijuoksi per kokią bulvarinę laidą“, – sako dokumentinio filmo „Pietūs Lipovkėje“ režisierius Linas Mikuta.  
Režisierius Linas Mikuta. Audriaus Solomino nuotr.
Režisierius Linas Mikuta. Audriaus Solomino nuotr.

„Kad žmogus galėtų apie save papasakoti, jam reikia duoti kaukę. Juk atvirai demonstruoti žaizdas – prastas skonis. Tos novelės tam tikra prasme mums yra kaukės, kurių pagalba pasakojame apie save...ir ne kitaip“, – teigia aktorė, literatūrinių etiudų „24 valandos iš moters gyvenimo“ idėjos autorė Valda Bičkutė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ ir „Literatūra ir menas“.

„Šioje parodoje tiesiog atsiveriam ir rodom save – tėtis per savo patirtį ir eilėraščius, o aš – per estetinį vaizdą“, – sako tekstilininkė Sigita Emilė Stankevičiūtė, su tėčiu dailininku Jonu Stankevičiumi pristačiusi parodą „Aš toks. Aš tokia“.

„Iš tiesų ne iš karto tie žmonės atsivėrė ir leidosi į avantiūrą su mumis. Buvo ir baimės, ir nepasitikėjimo, nes kai ateini su kamera, tai visi iš karto galvoja, kad esi iš televizijos, kad juos parodysi neigiamai ar pasijuoksi per kokią bulvarinę laidą. Visi labai bijo pajuokos, pašaipos. Ir užtruko, kol įtikinome juos, kad viską darome ne dėl pajuokos, kad filmuojame filmą ir mums rūpi tam tikri gilūs dalykai“, – apie dokumentinio filmo „Pietūs Lipovkėje“ filmavimą pasakoja režisierius Linas Mikuta. Filmas „Pietūs Lipovkėje“, pasakojantis apie pažeidžiamiausio visuomenės sluoksnio žmones, besirenkančius Liepkalnio gatvėje esančioje labdaringoje valgykloje, kino forume „Scanorama“ pripažintas geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu. Pokalbis su režisieriumi L. Mikuta apie „Pietus Lipovkėje“, dokumentinį kiną ir režisūrinę patirtį. Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 29 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...