captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar pieno ūkyje liks tik mėsiniai galvijai?

 Kodėl ūkininkas pamažu ketina pereiti prie mėsinių galvijų auginimo?
Ūkininkas Jurgis Pažėra. manoukis.lt nuotr.
Ūkininkas Jurgis Pažėra. manoukis.lt nuotr.

Rimtą prekinį pieno ūkį daug metų puoselėjantis prieniškis ūkininkas Jurgis Pažėra šiandien jau abejoja savo pasirinkimu. Nors gamyba ūkyje rentabili, jame pagamintus pieno produktus pamėgo kauniečiai, pats ūkininkas pamažu ketina pereiti prie mėsinių galvijų auginimo. Kodėl?

Vieno pažangiausių šalyje pienininkystės ūkio šeimininkus biržiečius Vaidutę ir Vytautą Stankevičius rodos jau jokiomis fermų naujovėmis nenustebinsi. Pieno primilžiai, gyvulių laikymo sąlygos čia puikūs, pagrindiniame komplekse karves melžia robotai. Neseniai iš kelionės po Izraelį grįžęs Vytautas Stankevičius liko sužavėtas jų darbo rezultatais ir gamybos organizavimu. Ko mūsų ūkininkams iš žydų vertėtų pasimokyti?

Marijampolės savivaldybės Sasnavos paramos fondas iš Olandijos gaunamą materialinę paramą skirsto nepasiturinčioms ne tik šios seniūnijos, bet Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių šeimoms. Sasnavos miestelyje atidarė parduotuvėlę, kurioje apsilankę socialiai remtini žmonės gali nemokamai išsirinkti sau tinkamą  drabužį ar buityje naudojamą daiktą, taip pat įsteigė Vaikų dienos centrą.

 

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 29 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...